Něco pro fanoušky Stone Sour

Rubrika:  Novinky, publikováno: 14.01.2017

Posledním dlouhohrajícím studiovým počinem amerických STONE SOUR je dvojalbum House of Gold & Bones (desky vyšly 2012 a 2013), na které pětice hodlá navázat v letošním roce. Kapela je v tuto chvíli ve studiu a pilně pracuje na vůbec prvním původním materiálu od odchodu výhradního skladatele a kytaristy Jima Roota v roce 2014.

Naposledy o sobě Stone Sour dali vědět před dvěma lety, kdy do světa vypustili dvě minialba Meanwhile in Burbank… a Straight Outta Burbank, což byly kolekce coververzí známějších kolegů (partička okolo Coreyho Taylora si vzala na paškál například hity od BLACK SABBATH, IRON MAIDEN, KISS, MÖTLEY CRÜE nebo SLAYER). K vydání dalšího EP z původně plánované trilogie zatím nedošlo, podle fotek, které kapela postupně zveřejňuje na sociálních sítích, se zdá, že v dohledné době k němu ani nedojde a předělávky konečně vystřídá nový materiál. Dle slov bubeníka Roye Mayorgy se v hollywoodském studiu Sphere rodí zbrusu nové písně.

Fanoušky spolku ale nejvíce trápí právě zmíněný nedobrovolný odchod kytaristy Jima Roota a (možná oprávněně) se obávají o budoucnost oblíbené kapely z Iowy. Frontman Corey Taylor ale negativním vyhlídkám nepřikládá žádný význam: „Já jsem nadšený. Je to první album, na kterém pracujeme s basákem Johnem Chowem a naším novým kytaristou Christianem Martuccim, a zatím se zdá, že vznikly snad ty nejlepší písně, jaké jsme kdy napsali. Je tam všechno – je to tvrdé, jak jsme zvyklí, ale taky je tam trochu hard rocku, trochu rock’n’rollu, dokonce i trochu punku. Ale hlavně je v těch písních strašně moc energie, úplně vás to rozdrtí.“ 

Žádné podrobnější informace prozatím nebyly zveřejněny, fanoušci tedy mohou jen doufat, že nová deska vyjde ještě letos. „Album vznikne pěkně po staru, zavřeme se všichni do jedné místnosti a nahrajeme to živě. Chceme tu energii zachytit a chceme vás tím zničit,“ dodává ještě Taylor.

 

Aleš Lochman

 

(Navštíveno 131krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články