Letošní Brit Awards ovládla Adele, bodovali i Coldplay nebo Justin Bieber

Rubrika:  Novinky, publikováno: 25.02.2016

Prestižní ceny Brit Awards, které se letos konaly v londýnské O2 Areně, jsou za námi. Kdo očekával nějaké výrazné překvapení, nejspíše bude zklamán. Večeru dominovala ADELE, která si domů odnesla hned čtyři trofeje.  Stala se nejlepší britskou zpěvačkou, všudypřítomný megahit Hello jí vynesl ocenění za nejlepší singl. Album 25, kterého se již prodalo více než 15 milionů kopií, se stalo zaslouženě deskou roku. Kromě toho Adele získala cenu za celosvětový úspěch, kterou jí symbolicky z paluby Mezinárodní vesmírné stanice předal astronaut Tim Peake. Že by vlivná zpěvačka byla populární i ve vesmíru?

Cenu za nejlepšího britského interpreta si odnesl JAMES BAY, mezinárodní hvězdou byl letos jmenován JUSTIN BIEBER, jenž sbírá úspěchy se svou aktuální nahrávkou Purpose. Bez ocenění neodešli ani Coldplay, kteří jsou nejlepší britskou kapelou roku. Mezi zahraničními kapelami pak bodovali TAME IMPALA, jenž letos dorazí i na Colours Of Ostrava.

Celý večer provázela celá řada více či méně povedených vystoupení. Coldplay předvedli svůj singl Hymn for the Weekend, James Bay a Justin Bieber pak společně předvedli songy Love Yourself a Sorry. Velký ohlas měla ANNIE LENOX, která spolu s hercem Gary Oldmanem vzdala hold zesnulému DAVIDU BOWIEMU. Vystoupení, během kterého se k Bowieho doprovodné kapele přidala i mladá hvězda LORDE, na Twitteru ocenil i syn Bowieho, režisér Duncan Jones. “Konečně jsem našel odkaz na dnešní Brit Awards. Krásné. Děkuji,” okomentoval stručně nejvíce probíranou část večera.

Bowie dostal posmrtně cenu, která se každoročně uděluje největším hudebním ikonám. Na celé vystoupení se můžete podívat níže. Kompletní seznam oceněných pak hledejte ZDE.

Jakub Poštolka

(Navštíveno 177krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články