Grammy: Favoritkou je Beyoncé, uspět mohou i Twenty One Pilots či Bowie

Rubrika:  Novinky, publikováno: 07.12.2016

Nominace na prestižní ceny Grammy za rok 2016 jsou na světě. Největší šanci na uspěch má americká zpěvačka Beyoncé, jež za své aktuální album Lemonade může získat celkem devět zlatých sošek. Zajímavostí je, že kromě nominací v kategoriích pro nejlepší album, píseň a nahrávku roku může uspět i v kategorii pro nejlepší rockový výkon, a to za skladbu Don’t Hurt You, na níž spolupracovala s Jackem Whitem. Je tak velmi pravděpodobné, že Beyoncé rozšíří svou úctyhodnou sbírku, která čítá již dvacet cen Grammy.

Velkou šanci na úspěch má také rapper Kanye West, který dostal jen o jednu nominaci méně, stejně tak jako jeho kolega Drake.

V prestižní kategorii o album roku se tentokrát utká Adele, Beyoncé, Justin Bieber, Drake a také country zpěvák Sturgill Simpson. V další velmi sledované kategorii pro píseň roku se svede souboj mezi Beyoncé (Lemonade), Adele (Hello), Mikem Posnerem (I Took A Pill In Ibiza), Justinem Bieberem (Love Yourself) a Lukasem Grahamem (7 Years).

Velkým překvapením je pět nominací pro stále populárnější duo TWENTY ONE PILOTS, jenž se nedávno ukázalo i v Praze. Kapela, která letos vydala pouze píseň Heathens, jež se objevila v hollywoodském komiksovém snímku Suicide Squad. I to stačilo na to pět nominací. Twenty One Pilots mohou získat cenu za nahrávku roku, nejlepší rockový výkon, rockovou skladbu, uspět ale také mohou uspět v kategorii pro nejlepší popový výkon a pro nejlepší skladbu určenou pro vizuální média. Do kategorie pro nejlepší nahrávku byl nominován hitový singl Stressed Out, který se nachází na desce Blurryface z roku 2015. Stejný počet nominací jako Twenty One Pilots má na kontě i britská zpěvačka Adele, jež letos vydala povedenou desku 25.

Cenu za nejlepší soundtrack si může v únoru odnést italský skladatel Ennio Morricone, jenž byl nominován za svou práci k westernovému filmu Quentina Tarantina Osm hrozných. Není žádnou novinkou, že soundtrack natočil italský mistr s Českým národním symfonickým orchestrem.

V kategorii pro nejlepší rockovou skladbu může letos uspět například David Bowie, který je za svou poslední desku Blackstar in memoriam nominovaný celkem čtyřikrát, již zmiňovaní Twenty One Pilots, RADIOHEAD, HIGHLY SUSPECT a také METALLICA, konkrétně za píseň Hardwired. Pokud by Bowie cenu získal, jednalo by se teprve o jeho druhou Grammy.

Cenu za nejlepší rockové album si mohou odnést i poppunkoví matadoři BLINK-182, GOJIRA, WEEZER, CAGE THE ELEPHANT nebo PANIC! AT THE DISCO.

Zajímavý ale bude také souboj o ocenění v kategorii pro nejlepší metalové vystoupení, kam byli odbornou porotou nominování KORN, BARONESS, Gojira, MEGADETH a také progresivní PERIPHERY.

Slavnostní galavečer 59. Ročníku cen Grammy se bude konat v americkém Los Angeles 21. února. Přenos, jenž bude živě vysílat televize CBS, bude tentokrát moderovat komik James Corden.

Kompletní seznam všech nominavých najdete ZDE.

Jakub Poštolka

(Navštíveno 158krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články