Green Day se na udílení cen AMA pustili do Trumpa

Rubrika:  Novinky, publikováno: 22.11.2016

Pár měsíců poté, co zpěvák Billie Joe Armstrong přirovnal nového prezidenta Donalda Trumpa k Hitlerovi, se zpěvák populárních GREEN DAY opět nevybíravě vyjádřil na adresu republikánského politika, který poslední týdny rozděluje americkou společnost. Nutno podotknout, že lepší moment pro vyjádření politického názoru si snad ani vybrat nemohli – učinili tak na udílení American Music Awards. Na ceremoniálu, který každoročně sledují miliony diváků po celém světě, se postarali o největší poprask večera.

Vše se stalo během živého vystoupení, na němž Green Day představili singl Bang Bang z aktuální řadovky Revolution Radio, kdy pánové doprostřed skladby přidali pokřik „No Trump, no KKK, no fascist USA!“, který snad ani nepotřebuje překlad. Green Day, kteří se svými politickými postoji nikdy příliš netajili, se na internetu okamžitě stali nejvíce zmiňovanou kapelou celého večera. A upřímně – z ostatních vystoupení stojí za zmínku snad ještě roztančená funková show, již se svou doprovodnou kapelou předvedl popový zpěvák BRUNO MARS, a také TWENTY ONE PILOTS, kteří předvedli povedený mix svých největších hitů Heathens a Stressed Out. Velký potlesk sklidil také legendární STING, který dal vzpomenout na hity THE POLICE.

A nyní alespoň stručně k samotným cenám, o nichž každoročně rozhodují diváci. Umělcem roku se stala r`n`b zpěvačka Ariana Grade, hned několikrát bodovala Rihanna a Justin Bieber. Zmiňovaní Twenty One Pilots si odnesli cenu za „Nejvíce populární poprockovou kapelu“ a také zvítězili v kategorii určené pro alternativní rock. A potlesk sklidil in memoriam také PRINCE, jehož Purple Rain zvítězilo v kategorii pro soundtracky (ano, vážně). Kompletní seznam oceněných najdete zde.

Jakub Poštolka

(Navštíveno 198krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články