GOJIRA hodila nové písničky do koše

Rubrika:  Novinky, publikováno: 26.12.2015

Nejslavnější francouzská metalová kapela současnosti se jmenuje GOJIRA. Její čtvrté album The Way Of All Flash (2008) oslovilo fanoušky za hranicemi. Páté album L’enfant Sauvage (2012) ji pak vrhlo mezi top respektovaných metalových kapel dneška (jen v první týden prodeje se v USA prodalo 11 000 kusů). Díky tomu GOJIRA předskakovala Metallice a následující roky objela ta nejlepší pódia světa. Album bylo velmi osobité, moderně znějící, trendy určující.

Fanoušci baží po nové desce už dlouho, o čemž svědčí komentáře na sociálních sítí. Nevědělo se, proč si pánové dávají tak na čas. Leadeři skupiny, bratři Duplantierovi, nedávno uvedli v rozhovoru pro Blabbermouth.net důvody:

„Mysleli jsme si, že budeme nahrávat kolem února. Během toho měsíce jsme udělali základy skladeb, ale uvědomili jsme si, že nejsou dost dobrý. Tak jsme si řekli: Pojďme prostě ty písničky hodit do koše. Byli jsme vybíravý jako nikdy před tím. Na každém songu jsme dělali velmi dlouho.“

“Má vůbec smysl abych to zapínal? Dyk to zase smažete!”

“Má vůbec smysl abych to zapínal? Dyk to zase smažete!”

Dlužno dodat, že část kapely už před lety začala žít v New Yorku. Tam si vytvořila druhé studio. První už má ve Francii a vznikla v ní všechna předchozí alba. Nové studio patrně poskytlo jiného genia loci. V něm soubor začal posouvat svoje limity a vytvářet podle svých slov šílenější nápady. Opětovně se album začalo natáčet znovu v dubnu tohoto roku.

„Bicí jsou nahrané. Většina kytarových partů taky. Teď potřebujeme nahrát jen basu a zpěv.“

"Jupí! Do těch starejch věcí už nemusim točit basu!"

“Jupí! Do těch starejch věcí už nemusim točit basu!”

Jenže počínaje květnem se opět rozjel tradiční kolotoč letního turné a kapela není schopna album dokončit. Album se tedy bude dotáčet na podzim a někdy v prvních měsících příští roku bude venku. Bude tradičně autorským dílem Maria a Joea Duplantierových, ovšem zda bude znít jako následovník L´enfant sauvage, lze jen spekulovat. Sama kapela naznačuje, že spíš ne…

J.J.Šimon

(Navštíveno 292krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články