Festival Mighty Sounds uspěl u Nejvyššího správního soudu

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 27.06.2016

Pořadatelé táborské hudební přehlídky Mighty Sounds nemusí platit tučnou pokutu, kterou dostali v roce 2012 za překročení hlukových limitů. Rozhodnutí přišlo z Nejvyššího správního soudu v Brně, který zrušil původní rozsudek Krajského soudu v Českých Budějovicích.

„Nejvyšší správní soud letos na jaře zrušil rozsudek Krajského soudu a konstatoval, že uložení pokuty v roce 2012 bylo v rozporu s ústavním pořádkem. Je to pro nás velké zadostiučinění – podařilo se nám dokázat, že nařízení vlády, která ze zákona o ochraně veřejného zdraví vycházela, byla proti zdravému rozumu: dříve nastavené limity nebylo při hudební produkci pod širým nebem v žádném případě možné dodržet,“ říká pořadatelský tým.

 

Festival Mighty Sounds se s pokutami za překročení hlukových limitů potýká pravidelně od roku 2010, kdy se poprvé konal v Táboře na letišti Čápův dvůr. Letos vstoupila v platnost novela zákona, která hudební akce pod širým nebem z nařízení o hlukových limitech vyjímá, což je pro pořadatele hudebních festivalů důležitá zpráva.

Na letošní ročník Mighty Sounds, který se bude konat od 22. do 22. července, dorazí například LAGWAGON, ASIAN DUB FOUNDATION, JULIAN MARLEY AND THE UPRISING BAND nebo PERKELE.

Jakub Poštolka

(Navštíveno 187krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články