Ennio Morricone se vrací do Prahy

Rubrika:  Novinky, publikováno: 20.08.2015

Legenda filmové muziky se vrací na místo činu. Nedávno v Praze italský umělec spolupracoval s režisérem Quentinem Tarantinem na skladbách k chystanému westernovému snímku The Hateful Eight, příští rok se 15. ledna objeví v Praze s koncertním programem, ve kterém nebudou chybět jeho nejznámější skladby a nesmrtelné westernové melodie.

„Pro nadcházející turné jsem připravil zcela nový hudební program. Samozřejmě v něm budou ty nejznámější skladby ze slavných westernů Sergia Leoneho. Mám ale v plánu zařadit i další skladby k filmům, pro které jsem komponoval a které získaly Oscary,“ anoncuje italský skladatel.

Římský rodák Ennio Morricone tak navazuje na poslední velmi úspěšné turné, které během dvaadvaceti zastávek navštívilo více než 150 000 fanoušků včetně těch v Praze. V České republice je Ennio Morricone velmi oblíbeným umělcem, ostatně za poslední dva roky se mu dvakrát podařilo vyprodat O2 arenu.

Ennio Morricone

V Praze Morriconeho turné navíc odstartuje; společně s ním celou šňůru absolvuje Český národní symfonický orchestr. Ten s Morriconem při jeho tvorbě často spolupracuje. Naposledy tomu tak bylo při práci na filmu Nejvyšší nabídka režiséra Tornatoreho, za kterou Morricone obdržel cenu Evropské filmové akademie.

Šestaosmdesátiletý skladatel během svého uměleckého života složil hudbu k více než pěti stům snímků. Mezi nejznámější patří filmy Tenkrát na západě, Pro pár dolarů navíc, Hodný, zlý a ošklivý, Mise, Profesionál, Bio ráj, Nejvyšší nabídka a seriály Chobotnice nebo Maléna. Nasbíral také mnoho prestižních ocenění, například sošku Oscara a čtyři ceny Grammy.

Milan Říský

(Navštíveno 285krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články