Chris Holmes (W.A.S.P.) a Adam Bomb zahrají v Praze

Rubrika:  Live / Novinky, publikováno: 14.08.2015

V půlce října se v pražském klubu Nová Chmelnice objeví Chris Holmes s novou bandou. Večer otevře newyorský kytarista a zpěvák Adam Bomb.

V pátek 16. října bude v Praze rock’n’rollový svátek. Chris Holmes, zakládající člen americké formace W.A.S.P., navštíví české publikum s novou kapelou MEAN MAN. A aby toho nebylo málo, tak celý večer otevře Čechům velmi dobře známý newyorský kytarista, skladatel a zpěvák Adam Bomb. Chris s sebou přiveze čerstvě vydanou desku Shitting Bricks.

Chris Holmes je jednou z nejvýraznějších postav rockové losangeleské scény 80. a 90. let a pravým představitelem nezkrotného divokého života rockové hvězdy. Začal v kapelách BUSTER SAVAGE, LAX a SLAVE. Zlomem v jeho kariéře bylo seznámení s Blackiem Lawlessem a Randy Piperem. Společně založili kultovní formaci W.A.S.P.
V kapele působil v letech 1983 až 1990, kdy vyvrcholily spory způsobené částečně ponorkovou nemocí. Po odchodu z W.A.S.P. se pár let užíval život rock’n’rollové hvězdy se vším všudy, třeba i s krátkým manželstvím na začátku 90. let s kytaristkou a zpěvačkou Litou Ford (ex-RUNAWAYS). V roce 2012 se potřetí oženil a rozhodl se vydat první sólové album, které mělo nečekaný úspěch. Na něj navázal novinkou Shitting Bricks. Obě alba budou k dostání na koncertě.

Adam Bomb začal svou hudební kariéru již ve 14 letech. Zlom v kariéře přišel o rok později, kdy se setkal s Eddiem Van Halenem a absolvoval u něj několik kytarových lekcí. V roce 1981 se dostal do užšího výběru v konkurzu na uvolněné místo kytaristy ve skupině KISS a odehrál s nimi 3 skladby. Zaskakoval občas v kapele STEELER, nahrával s baskytaristou Cliffem Williamsem z AC/DC a s bývalými hráči AEROSMITH, RIOT a doprovodné formace Billyho Idola založil svou první regulérní kapelu. Od té doby má na svém kontě 14 alb, spolupráci s mnoha velikány včetně Chucka Berryho nebo baskytaristy John Paula Jonese z LED ZEPPELIN.

Ondřej Platzer

(Navštíveno 400krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články