Festival Trutnoff zveřejňuje čtvrteční program

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 14.08.2015

Ve dnech 20.–23. srpna proběhne tradiční festival Trutnoff Open Air Festival. Z předchozích ročníků už všichni víme, že v jeho případě se předem tradičně nezveřejňuje časový program ani rozdělení kapel do jednotlivých dnů. Ovšem pro první zahajovací den udělali organizátoři výjimku.

Festival bude zahájen mimořádnou ekumenickou bohoslužbou za doprovodu operního zpěváka Aleše Procházky. Ten mimo bohoslužby zpestří i festivalové setkání dalšími vystoupeními, například bude doprovázet recitace Jiřího Lábuse, ale slyšet jej bude i v dalších neočekávaných chvílích.

První kapelou bude česká festivalová stálice BORON, kterou v Trutnově přes její mnohonásobnou účast na tomto festivalu spousta lidí nikdy neslyšela – obvykle totiž zahajuje hned ráno nedělní program… Vystoupí také legendární Vladimír Mišík s ETC…, MONKEY BUSINESS nebo židovský reggae zpěvák Matisyahu.

Milovníci undergroundu ocení koncerty do ranních hodin a jam session ukrajinské kapely KOZAK SYSTEM s cikánskými TERNE ČHAVE. Vystoupí i kontroverzní HENTAI CORPORATION.

V níže přiložené citaci organizátoři vysvětlují, proč porušili tradiční a charakteristický rys trutnovského Woodstocku.

„Ctíme momenty překvapení a radost ze setkání. I proto se již léta naše squaw a spolubojovníci o programu dozvídají až na místě z Festivalového samizdatu. Čtvrteční první festivalový den je ale výjimkou. Je to úžasný den, prodchnutý energií ve znamení těšení, potkávání a seznamování se. Lidé se vítají a radují ze společného shledání. Dívky jsou voňavé a ve vzduchu je cítit energie očekávání dnů příštích.“

Na festivalu vystoupí na devadesát kapel včetně britských THE PRODIGY, THE SUBWAYS, metalového spolku GOJIRA či noblesního Ondřeje Havelky a horňácké cimbálovky.

Festival je letos věnován svobodě Ukrajiny a pořadatelé budou podle starých slovanských zvyků vítat návštěvníky chlebem se solí a vegetariánským borščem. Vstupenky na letošní Trutnoff Open Air Festival jsou k dostání na dobírku za 1200 Kč a při objednání deseti lístků máte jedenáctý zdarma. V kamenných předprodejích stojí lístek 1300 Kč, na místě zaplatíte 1500 Kč. Kemp i parkování jsou zdarma.

Ondřej Platzer

(Navštíveno 344krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články