Can chystají narozeninový koncert

Rubrika:  Novinky, publikováno: 14.11.2016

Je to už 27 let, co němečtí avantgardní rockeři CAN vydali své poslední studiové album Rite Time. Ačkoli od té doby vyvíjejí aktivitu pouze sporadicky, zůstávají pro hudebníky z experimentálnější části spektra rockové hudby neoddiskutovatelnými ikonami. Dokazuje to i speciální koncert naplánovaný na příští duben do londýnské Barbican Hall. Dva zakládající členy Can na něm doprovodí Thurston Moore a Steve Shelley z kapely SONIC YOUTH a kytarista THURSTON MOORE BANDu James Sedwards.

Koncert, který se odehraje 8. dubna 2017, bude pojatý jako oslava 50. výročí vzniku Can. Vystoupí na něm Irmin Schmidt, který skupinu v Kolíně nad Rýnem koncem 60. let založil, bubeník Jaki Liebezeit a původní zpěvák Can Malcolm Mooney, kterého později nahradil Damo Suzuki. Plný název formace, která v Barbicanu zahraje, zní THE CAN PROJECT.

Kromě této superskupiny zahraje v průběhu večera i Londýnský symfonický orchestr. Na programu bude mít program nazvaný An Homage To Can (Pocta Can), který dali dohromady Irmin Schmidt a německý hudebník Gregor Schwellenbach. Dále v provedení symfoniků zazní koncertní verze Schmidtova baletu La Fermosa. Sám Schmidt bude orchestr také dirigovat.

Martin Zoul

(Navštíveno 112krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Tagy



Související články