Britové budou moci od března olizovat Davida Bowieho

Rubrika:  Novinky, publikováno: 26.01.2017

Při příležitosti nedožitých sedmdesátých narozenin a výročí padesáti let od vydání první nahrávky Davida Bowieho vydává pošta Velké Británie sérii deseti známek, které od 14. března půjdou do oběhu na více než sedmi tisíci pobočkách tamní listovní služby. Jedná se o vůbec první případ, kdy se na britských známkách objeví takto výrazná kulturní osobnost. V předchozích letech se této pocty (co se muzikantů týče) dostalo pouze hudebním skupinám QUEEN a PINK FLOYD.

Na nových známkách jsou vyobrazeny přebaly šesti důležitých studiových nahrávek a David Bowie živě během čtyř svých největších pódiových prezentací. Tak vedle sebe stojí obálky alb Hunky Dory, Aladdin Sane, Heroes, Let’s Dance, Earthling a poslední Blackstar, doplněné o ikonické fotografie z koncertů ze Ziggy Stardust Tour z roku 1973, The Stage Tour z roku 1978, The Serious Moonlight Tour z roku 1983 a A Reality Tour z roku 2004. Jak budou známky přesně vypadat se můžete podívat tady:
david bowie známky

Philip Parker, manažer Britské pošty k nápadu těchto tematických známek říká: „Po pět desetiletí stál David Bowie v popředí současné kultury, ovlivnil generace dalších muzikantů, umělců a spisovatelů. Tímto krokem chceme oslavit výjimečnou osobnost a tím i všechny ostatní, kteří k ní po dekády vzhlíželi.“ Zájemci, sběratelé a filatelisté mohou všech deset známek (včetně spousty doplňkových upomínkových předmětů a suvenýrů) pořizovat v předobjednávce na této adrese.

David Bowie zemřel 10. ledna 2016, kdy ve věku 69 let podlehl rakovině jater. Připomínáme ještě, že si v těchto dnech můžete zajít do kina na dokumentární snímek David Bowie je…, který mapuje stejnojmennou výstavu, jež proběhla ve Victoria & Albert Museum v Londýně v roce 2013.

Nebo se podívejte na nový videoklip ke skladbě No Plan ze stejnojmenného EP, které vyšlo před několika týdny přesně v den, kdy by zpěvák oslavil kulaté narozeniny.

Aleš Lochman

(Navštíveno 173krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články