Zemřel Butch Trucks, bubeník Allman Brothers Band

Rubrika:  Novinky, publikováno: 26.01.2017

Butch Trucks, bubeník a zakládající člen legendární jižanské kapely ALLMAN BROTHERS BAND, zemřel 24. ledna v nočních hodinách ve věku 69 let. Oficiální zpráva tvrdí, že zemřel tragicky, ovšem bez bližších podrobností. Spekuluje se ale o tom, že se Trucks zastřelil.

Rodák z Jacksonville byl u zrodu Allman Brothers Band v roce 1969 a členem kapely byl po celých 45 let její existence. Obvykle po boku druhého bubeníka Jaimoe Johansona hrál i na všech řadových deskách včetně velmi ceněného živého dvojalba At Fillmore East. Pár měsíců po vydání – na podzim 1971 – přišla nečekaná tragédie, když se kytarista Duane Allman zabil na motocyklu. V tomto kritickém období Trucks svým klidným přístupem pomohl stabilizovat situaci.

Od roku 1999 hrál ve skupině též Butchův synovec, kytarista Derek Trucks. Po sérii koncertů v newyorském Beacon Theatre v říjnu 2014 ukončila kapela svou činnost. V loňském roce sice proběhla zpráva o možném obnovení Allman Brothers Band, ale byl to právě Derek, kdo se odmítl reunionu zúčastnit.

Připomeňme si tedy alespoň, jak to Allmanům hrálo v jejich nejlepší formě, a ještě navíc právě ve Fillmore East:

Jan Tesař

(Navštíveno 184krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články