Boží muka jsou s novým EP Na správný cestě

Rubrika:  Novinky, publikováno: 22.05.2023

Alternativně rocková skupina Boží muka vydává EP Na správný cestě, které navazuje na její  první desku s názvem Za humna. Parta kolem zpěváka, kytaristy, skladatele a textaře Kamila Dandy nyní posluchačům servíruje čtyřpísňovou ochutnávku z chystaného druhého alba. Zatímco debut se nesl v duchu žánrové pestrosti, Na správný cestě nabízí vhled do uceleného rukopisu skupiny.

„První album Za humna představovalo spontánní pejskokočičí dort, ve kterém se každá chuť podřizovala jednotlivé písni, a to bez ohledu na žánr. Díky koncertování ale kapela našla svůj rukopis, který ji vyhovuje,“ glosuje frontman Kamil Danda a jedním dechem dodává: „Na EP jsme vybrali čtyři odlišné písně tak, aby reprezentovaly širokou paletu připravovaného dalšího alba.“

Soubor, který kromě Dandy tvoří Michal Dufek (kytara), Dominik Sauer (basa), František Škorpil (bicí), Vít Maršálek a Jan Petrnoušek (oba klávesy),  na desce pracoval především v nahrávacím studiu Aluna Kamila Dandy, klavíry pak natočil ve studiu Jámor Ondřeje Ježka. Producentem byl stejně jako v případě první desky Vít Maršálek, který se také podílel skladatelsky na songu Tak malý. O mastering se postaral Kakaxa ve svém studiu 3bees.

Na EP vydaném tentokrát „jen“ digitálně na všech zavedených platformách najdete kromě jiných i skladbu Tramvaj, v níž je slyšet spousta zajímavých hostů jako jsou Jan Unger (Zrní), Jan Vacík (Čtvrt na smrt), Jakub Cermaque, Bára Zmeková, Venika Hartlyn, Jan Danda (Olga Lounová), Ondřej Ježek (OTK), Jakub Rosák (Kapitáni průmyslu) a Adéla Kamešová; na housle v ní hraje Tomáš Nezdara (Větrno) a na violoncello Keishiro Mikawa.

Boží Muka
(red)

(Navštíveno 25krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články