Berlínští hiphopeři jdou do politiky

Rubrika:  Novinky, publikováno: 28.02.2017

Nenásilnost. Lidská práva. Nezávislost. Tak zní tři zásadní hesla nově vznikající hiphopové politické strany, jejíž kořeny leží v hlavním městě našeho západního souseda. Organizace, která zatím zůstává beze jména, chce vycházet z tradic hiphopové kultury, nikoliv se však omezovat jen na její příznivce. Nerozlišuje hudební vkus ani módní styl; jde jí o společné hodnoty.

Tato rostoucí strana měla dosud čtyři zasedání, kde se mimo jiné řešil právě její název. Dle dostupných informací byla zatím navržena pouze dvě jména, a to „Prostě hiphopová strana“ a „Spolek tvořivé inteligence“. Ani jedno z nich ale nebylo definitivně odsouhlaseno.

Co ovšem strana má, je oficiální leták, jenž vykládá její volební program. Objevují se v něm body stojící na rozvoji kreativity, minimalizování násilí či využívání nových zdrojů namísto jaderné energie. Stejně tak se strana věnuje otázkám životní kvality a spravedlivé distribuce financí.

Za celým projektem údajně stojí Raphael Hillebrand, někdejší breakdancový tanečník. Jaký úspěch bude mít takovýto – v merkelovském Německu kontroverzní – výstřelek, můžeme soudit až po podzimních volbách.

Ema Šimečková

(Navštíveno 46krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články