Ben Cooper nastaví Praze svou Radical Face

Rubrika:  Novinky, publikováno: 09.05.2017

Letní měsíce bývají z pohledu hudebního fanouška poněkud plonkové. Většina kapel své úsilí směřuje na obrážení festivalů a klubové koncerty spíše zanedbává. Přesto se i v létě dá v klubech zažít leccos zajímavého. Letos to bude například tuzemská premiéra amerického písničkáře Bena Coopera, který u nás představí svůj projekt Radical Face. V pondělí 14. srpna s ním vystoupí v pražském Lucerna Music Baru.

Radical Face je jedním ze dvou nejznámějších projektů floridského hudebníka. Tím druhým je duo Electric President, které vedle Coopera tvoří Alex Kane. Společně se věnují průniku folkové hudby a elektroniky, zatímco v Radical Face zůstává Cooper věrný žánrově čistšímu folku. A ačkoli instrumentálně bohaté desky projektu svádí k domněnce, že se jedná o kapelu, zůstává jediným členem Radical Face právě Cooper.

Pod tímto jménem debutoval v roce 2003 svépomocí vydanou deskou The Junkyard Chandelier, za oficiální debut se ale považuje až následující album Ghost. To obsahovalo mimo jiné obrovský hit Welcome Home, který si našel cestu do reklam i na soundtracky k několika filmům a seriálů. V letech 2011-2016 vydal Cooper albovou trilogii The Family Tree, v níž vytvořil hudební obdobu románových mezigeneračních ság a potvrdil své mimořádné místo v galerii současného folku.

Do Prahy Cooper přijede na pozvání agentury D Smack U. Jeho koncert bude součástí evropského turné a podle serveru Songkick.com se v rámci tohoto turné jedná o jediné klubové vystoupení. Kromě Česka se Radical Face představí ještě v Belgii (Brusel), Itálii (Segrate) a třemi koncerty i v Německu (Lipsko, Kolín nad Rýnem, Hamburk).

Martin Zoul

(Navštíveno 168krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články