5 důvodů, proč jít na pražský koncert Viet Cong

Rubrika:  Live / Novinky, publikováno: 25.08.2015

Kanadská postpunková čtveřice míří poprvé do Prahy. Letos vydala eponymní debut plný temných textů a rezolutních kytarových riffů. Jak zní album živě, přijedou VIET CONG předvést už ve čtvrtek 27. srpna do Experimentálního prostoru NoD v Dlouhé ulici. Proč si show nenechat ujít? Přinášíme pět důvodů.

  1. Neskutečná koncertní energie

Jsou skupiny, které se na pódiu ani nehnou, a pak takové, které vás přinutí protancovat celý koncert. Existuje ale i speciální typ kapel, na jejichž živých vystoupeních nechápete, jak mohou po takovém výkonu vůbec popadnout dech. Viet Cong patří do poslední množiny, svědčí o tom třeba fantastické vystoupení v seattleském rádiu KEXP. Moderátorce ve studiu svůj set naservírovali, jako by šlo o poslední věc, kterou kdy uslyší.

  1. Pražská premiéra

Když se na hudební scéně objeví nová naděje, je nejzajímavější ji sledovat v začátcích. To platí i u koncertů. Do paměti se fanouškům většinou nejvýrazněji zaryje, když kapelu vidí živě poprvé. Do Prahy Viet Cong přijedou v rámci evropského turné. Zastihnout je potom můžete třeba v Maďarsku, Slovinsku nebo Rakousku.

  1. Skvělý debut

„Banda z Calgary na svůj debut promítla nezkrotnou vášeň, kreativitu a nové možnosti,“ napsal server Pitchfork o prvotině Viet Cong. Magazín NME ji zase označil za debut plný odvážného experimentování. Pro mě počin představuje nahrávku, která se dotkne srdce a dostane z vás i ty nejskrytější emoce. Co je na tom všem pravdy, můžete zjistit už ve čtvrtek.

  1. NoD a jeho atmosféra

Na komplexním zážitku z koncertu se výrazně podílí i místo, na kterém se odehrává. Dá se však říct, že emotivní muzika nejlépe vyniká v menších prostorech. Právě z toho důvodu si Viet Cong a NoD vzájemně padnou jako na míru. Připravte se na klubík do posledního místa zaplněný lidmi, které pojí společná vášeň.

  1. Temná historie

Zpívajícího basáka Matta Flegela předchází ponurá minulost. Viet Cong vznikl až poté, co ve 26 letech tragicky zemřel kytarista jeho předešlé kapely WOMEN. Nepříjemná vzpomínka se promítla i na debut, konkrétně do závěrečné skladby Death. Další podivnou historku členové formace zažili v New Orleans. Lehce sjetí na houbičkách málem přejeli opilce na známé Bourbon Street. Naštěstí se nic nestalo, i tak to ale přidává na temné náladě okolo Viet Cong.
viet2

Vstupenky na koncert můžete zakoupit prostřednictvím sítě GoOut.

Vojtěch Tkáč

(Navštíveno 252krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články