Předkapela nastavila laťku hlavní hvězdě

Rubrika:  Live, publikováno: 21.11.2017

Sleeping With Sirens jsou v současném světě post hardcoru a v poslední době, řekl bych, spíš víc post emo-rocku docela pojmem. Není proto s podivem, že československá partička John Wolfhooker, kterou si pořadatel přizval jako předkapelu, vzala hozenou rukavici se vší parádou.

V sále byl skutečně nemalý počet fanoušků, kteří Johna viděli poprvé a hlavně výstup a doslova nepopsatelná energie, která z lídra sestavy Martin Čupky, vyloženě sršela, pohltila úplně všechny. Málokterá předkapela se dočká, že by se obecenstvo, které je už celé natěšené na hvězdu večera, dožadovalo přídavku, ale ten drajv, který kluci předvedli, si o to skutečně říkal. Vsadím se, že o téhle partě ještě hodně uslyšíme. Laťku John Wolfhooker nastavil proklatě vysoko a bylo tentokrát na Američanech, jak se s tím poperou. V obecenstvu se, zejména v prvních řadách, tísnily převážně fanynky, které si na baru mohly koupit jedině džus a podle toho i vypadalo přivítání Kellina Quinna a celé kapely Sleeping With Sirens. Totální frenetický jekot. I přestože Kellin nebyl očividně tak úplně ve své kůži, si ten zájem užíval. Prostory Lucerna Music Baru jsou navíc k výletům na okraj pódia, kde si po celé vystoupení podával s nadrženými fanynkami ruce, jako stvořené.

To, že přijeli představit zejména nové album Gossip bylo hned jasné. Po Empire To Ashes hned zkraje celé show vytasili průvodní skladbu alba Legends. Na tom, že kluci svoji tvorbu v poslední době posunuli, nezměnily nic ani dva starší počiny Congratulations z řadovky Feel a We Like It Loud z Madness. Punkrocková Better Off Dead a vložka (na víc, než zřejmý odpočinek Kellina Quinna) v podobě dvou balad jen za doprovodu akustické kytary odklon od hardcoru vyloženě podtrhly. Kelllin často působil unaveně až lehce otráveně a ani občasný poskok nebo krátké zabroušení do starých dobrých časů v podobě ječáku to nedokázaly přebít. Situaci zachraňoval kytarista Nick Martin, ze kterého vyzařovala energie a nadprůměrný zápal pro věc. Navíc v průběhu koncertu rozdal do publika dobrou dvacítku trsátek, takže technik mu je pomalu nestíhal doplňovat.

První vystoupení Sleeping With Sirens na české půdě sice vyloženě nezklamalo, ale nepřineslo ani nějaké výrazné nadšení. To samozřejmě nic nemění na tom, že zejména cílová skupina -náctiletých fanynek se královsky bavila.

Text a foto Aleš Malár

(Navštíveno 72krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články