FOTO + REPORT: Darwin Deez kouzlil úsměvy i taneční kreace

Rubrika:  Live, publikováno: 07.11.2015

Do České republiky poprvé zavítal newyorský excentrik s čelenkou DARWIN DEEZ. V příjemně naplněném Chapeau Rouge představil 6. listopadu čerstvou desku Double Down, ale i starší hity jako Radar Detector. Se svou kapelou čaroval úsměvy, roztancoval nejen přední řady a ukázal, jak silný může být prostý kytarový indie rock.

Přátelskou atmosféru večera započalo předskakující dívčí trio PELUCHÉ. Jeho skladby spojovaly svižné beaty a funky rytmy, které nejvíc prociťovala baskytaristka. Ačkoliv nešlo o převratně přesvědčující výkon, holky z Londýna rozhodně nezklamaly a získaly si nové fanoušky. Nutno podotknout, že formace zatím nevydala žádné album, čemuž se přizpůsobila i délka setu.

Darwin Deez popíjel Krušovice a kytaru si zvučil sám bez jakýchkoliv hvězdných manýrů. Stejně skromně působila i baskytaristka a další dva členové Darwinovy skupiny. Společně svou show zahájili typickým tanečním výstupem, na který navázali starší peckou Constellations. Zpěvákovy skladby, které balancují mezi hravým indie rockem a velice upřímným písničkářstvím, fungovaly jako hudební antidepresiva. Úsměv na tvářích diváků i muzikantů nezmizel snad ani na minutu.

Darwin Deez

Darwin Deez

Přesvědčivě v živé verzi zněl materiál z aktuálního třetího alba. Kill Your Attitude nebo Last Cigarette bodovaly nejen pozitivní energií, ale také chytlavými a přesto chytrými texty. Prostředí komorního klubu přichystalo Deezovi řadu překvapení – líbající se pár v první řadě, který zpěvák patřičně vyzpovídal, nebo zamilovanou skalní fanynku v první řadě, co tancovala od prvního do posledního tónu. Setlist prokládaly tanečky a vtipné průpovídky, při nichž frontman oslovil Prahu větou „How you doin‘ Vienna?“. Z vystoupení sršela radost a dobrá nálada.
Jde sice jen o prosté kytarové písničky, Darwin Deez je ale tak výraznou postavičkou, že je dokáže prodat v tom nejlepším možném světle.

Text: Vojtěch Tkáč, Foto: Kateřina Chalupová

(Navštíveno 205krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články