SEPPUKA

Rubrika:  Recenze, publikováno: 04.11.2019
SEPPUKA

Titul: Oheň v krvi

Vydavatel: VLASTNÍ NÁKLAD

Total time: 36:49

Žánr: THRASH METAL

Hodnocení alba

“Ha, tady někdo objevil old school thrash!“ napadne možná někoho nezasvěceného, kdo na skupinu Seppuka z Českého Těšína dosud nenarazil. Jenže tahle parta není ani omylem nějaký spolek jinochů obdivně vzhlížejících k dávné metalové historii. Existuje již od roku 1996 a recenzovaný nosič je jejím pátým řadovým albem. Na převažující „starý“ přístup má tudíž svaté právo.

Nekompromisní porcování riffů, které se na novince odehrává, by se dalo silně zjednodušeně připodobnit třeba k tomu, jak hrál Arakain na svém prvním albu Thrash The Trash a v období, které mu předcházelo. Vše je ale samozřejmě provedeno s nepoměrně modernějším soundem a za použití některých modernějších skladatelsko-aranžerských postupů. Každopádně Seppuka vyznává spíše střední tempa, žádné slayerovské kvapíky, i když by to sem tam nezaškodilo – ještě více energie a agresivity by jí slušelo. Co do celkové údernosti však kapele nelze nic vytknout a v tomto ohledu jsou songy jako Zuřící býk, Oheň v krvi nebo Inkvizice jednoduše prvojakostní!

Jistě, úhrnem je to hudba sice nepřekvapivá a neobjevná, ani texty nejsou svým myšlenkovým obsahem a výrazovým zpracováním závratně excelentní a místy těžko odhánějí přízrak zvaný Klišé, přesto Seppuka disponuje takovou porcí přesvědčivosti, že by tato nahrávka mohla/měla potěšit nejen pamětníky a nenapravitelné nostalgiky.

3/5

Petr Korál

(Navštíveno 36krát, z toho 1krát dnes)
0