Russkaja

Rubrika:  Recenze, publikováno: 19.08.2015
Russkaja

Titul: Peace, Love And Russian Roll

Vydavatel: Napalm Records

Total time: 44:09

Žánr: ska/punk/rock/metal

Hodnocení alba

Míchání zdánlivě neslučitelných žánrů je aktuálně v módě. Své by o tom mohla vyprávět rusko-rakouská parta bohatýrů RUSSKAJA. Ta se rozhodla srazit ruskou a rakouskou lidovou hudbu s metalem, rockem ska i punkem a výsledkem je již čtvrté řadové album Peace, Love And Russian Roll.

Nebudeme si nic nalhávat. Ruská kultura není aktuálně v Evropě zrovna v kurzu. I přesto se ruská skupina působící v hlavním městě Rakouska odhodlala jít s kůží na trh a předvést hudbu své domoviny v trochu odlehčenějším a skočnějším kabátu i zbytku Evropy.

Peace, Love And Russian Roll nelze brát nijak vážně. Po vzoru finských kolegů LENINGRAD COWBOYS se Russkaja rozhodla svou tvorbou fanoušky bavit. Nejlépe za doprovodu litrů kořalky, piva a kozáčku.
Oproti předchozím třem deskám je na novince díky příklonu k anglickým textům vidět snaha prorazit i mimo své dvě domoviny. I tak si ale skupina ponechala svůj typický východní zvuk, který je pro ně tak charakteristický a určující.

Russkaja

Russkaja

Desku otevírá svižná punková Rockn Roll Today s nepopiratelnými hitovými ambicemi. Obzvláště působivé v ní jsou trubky, housle i úsměvná východní angličtina, která doprovází posluchače téměř po celou nahrávku. Typickými ska rytmy, které až překvapivě výrazně připomenou tuzemských Sto zvířat, baví Slap Your Face.
V rodné řeči souboru zaujme rovněž skáčková Hometown Polka s neodolatelným tanečním feelingem.

Energický úvod nahrávky však postupně vystřídají spíše rutinní crossoverové skladby a výraznějších momentů už se příliš nedočkáme. Všechny náboje byly víceméně vystříleny do poloviny alba a posléze přijdou jen variace téhož. Za zmínku snad ještě stojí závěrečná titulní píseň Peace, Love & Russian Roll a celkový hippie vizuál přebalu desky.

Russkaja, možná až příliš kopírující kultovní Leningradské kovboje, si neklade nějaké vyšší umělecké cíle. Parta kolem frontmana Georgije Makazaria vyměnila intelektuální texty a technicky vycizelovanou hudbu za šíření míru, lásky a rock’n’rollu za doprovodu ruské vodky a rakouského špiritusu. Proč ne?

Ondřej Hricko

(Navštíveno 463krát, z toho 1krát dnes)
0