Zpověď MICHALA MALÁTNÉHO z CHINASKI pro HUDEBNÍ NOVINY

Rubrika:  Novinky, publikováno: 12.05.2017

Připadá mi, že Chinaski jsou takřka učebnicovým příkladem toho, že úspěch se u nás neodpouští, pronesl Petr Korál během interview s frontmanem populární kapely. Dočkal se vesměs pokorné, humorné a sympaťácké odpovědi. Nikdy jsme neměli moc velké sympatie u kolegů z branže nebo u hudebních kritiků. Ale jsem trošku sebemrskač a v duchu jsem se ptal, proč tomu tak je. A pokaždé jsem si odpověděl: Vždyť my vlastně opravdu neumíme hrát!

Oproti jiným kapelám a muzikantům jsme úplní amatéři – ale máme kliku, že umíme napsat jednoduchou a ne úplně blbou písničku, kterou si lidi zapamatujou a rádi si ji zazpívají. 
Trvalo to dlouho. Šel jsem třeba do jednoho hudebního obchodu, kde prodávali samí absolventi konzervatoře, co hrajou v nějakých jazzových a progresivních skupinách a tím se těžko mohou uživit. A teď jsem viděl a cítil to opovržení, když jsem tam vešel já,bavil se Michal Malátný s nadhledem. Tolik jen zlomeček jednoho z vypečených rozhovorů zbrusu nového čísla Hudebních novin, které je právě na pultech!

HN

foto: Michal Straka

(Navštíveno 257krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články