Zapomělsem: od folku na kvalitní diskotéku

Rubrika:  Novinky, publikováno: 27.03.2023

Zapomělsem je netradiční umělecké jméno, pod kterým se prezentuje jesenický písničkář Aleš Macenauer. Zaujal už svým prvním, po zásluze oceňovaným albem Měsíc ve váze. Nedávno vyrukoval s novou nahrávkou nazvanou Jesnou, která dokládá, že Macenauerův umělecký vývoj se rozhodně nezastavil a může nás ještě hodně překvapit.

Nové skladby formou kolážových střípků vyprávějí o „zapáleném nočním městě, nad kterým létají kosmické lodě, o vnitroblocích, do nichž padají hvězdy a nad kterými duchové na střechách šeptají, že budeme opilí“. Jsou předkládány v neobyčejně barevném zvukovém balení. „Typický rukopis a projev Aleše Macenauera se tentokrát od folku přenesl na taneční parket smutné diskotéky,“ jak trefně tvrdí tisková zpráva vydavatelství Indies MG, u nějž album vyšlo na CD a všech digitálních platformách. Svých indiefolkových kořenů se Zapomělsem sice nechce úplně zbavit, ale s gustem využívá elektronických aranží a nevyhýbá se ani takovým pro něj zdánlivě nečekaným žánrům, jako jsou třeba post-punk nebo IDM.

Macenauer si všechny písně napsal sám a kromě zpěvu do nich nahrál i kytary, baskytaru, syntezátor, drum machine a piano. V roli hostujících muzikantů se na některých skladbách podíleli Anna Vaverková (zpěv), Jan Fischer (housle), Lukáš Morávek (trubka), Miloš Dolinský (noise) a Štěpán Alexander (saxofon).

Petr Korál, repro Indies MG

Titulka 945

(Navštíveno 37krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články