Viktorie Horáková: nový singl a videoklip

Rubrika:  Novinky, publikováno: 21.06.2019

Osobitá zpěvačka, klavíristka a autorka Viktorie Horáková připravuje další, v pořadí již třetí řadové album. Aktuálně vypustila pilotní singl Laň a videoklip k němu. Poklidná „snově-éterická“ skladba pokračuje v duchu typickém pro tvorbu této písničkářky, která se až do loňska prezentovala jako Viki.

„Píseň Laň je inspirována mým vztahem k přírodě a její křehkosti. Je i o tom, jak se sama někdy cítím být křehká a bezmocná jako němá tvář. Zároveň je o svobodě, klidu a nespoutanosti, jaké může cítit zvíře žijící na svobodě,“ říká Viktorie a dodává: „Na desce průběžně pracuji od počátku roku 2019 s Luďkem Bendou. Mám připravených deset nových písní, které bych na něm ráda uvedla. Album by mělo vyjít ještě do konce tohoto roku.“ Bližší podrobnosti o nové desce ani její název však interpretka zatím nechce prozrazovat.

Viktorie Horáková hraje od roku 2006, spolupracovala mj. i s Michalem Hrůzou. Vydala CD Naučit se milovat (2015) a Tam (2018), k tomu druhému vyšla i stejnojmenná básnická sbírka. Následně si jí všiml skladatel a producent Dan Šustr z Tiché dohody (nedávno vyrukoval se svojí sólovou prvotinou Old Shooterhand a na příští rok připravuje novou desku Dohody) a nabídl jí spolupráci s jeho labelem Pop Dissident Records. Vzešla z ní kompilace Viktorčiných nejlepších skladeb nazvaná 7 dní a vydaná také v roce 2018.

Petr Korál, foto Tereza Jirásková

(Navštíveno 472krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články