Vanessa láká na svůj poslední koncert

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 16.11.2016

Tuzemská EBM stálice VANESSA oznámila ukončení činnosti. Po sedmi letech od svého comebacku, během kterých vydala dvě povedená alba Ave Agony a Antidotum, je dle slov předáka Samira Hausera čas posunout se dál, protože každý zboží má svoji trvanlivost.Poslední vystoupení, které se uskuteční 5. ledna v pražském klubu Rock Café, je avizováno pouze lakonickým oznámením: „Loučíme se. Přijďte si plivnout na náš hrob!“

Nezapomenutelné hudební zjevení, vedené převážně ikonickou dvojkou Samir Hauser a Moimir Papalescu, o sobě nedávalo v poslední době moc vědět. Hauser se věnoval spíše skupině MORTAL CABINET, ve které mu po boku stojí František Štorm a Řezník a dávají tak společně vzniknout originální kombinaci elektroniky, metalu a rapu, samozřejmě ruku v ruce se všudypřítomným nánosem obskurností. Kromě toho se podílí na přípravě filmu Prokopat se ven, který má vyprávět bizarní příběhy ze života známých postaviček pražské klubové scény počátku 90. let. Papalescu zase svůj čas momentálně věnuje hlavně novému projektu PAPALESCU2, na němž spolupracuje se svým synem, a také produkční činnosti v legendárním pardubickém klubu Žlutý pes.

V kapele se za poslední roky vytřídala hrstka muzikantů, z nichž to nejzajímavější jméno je určitě John Fryer. Věhlasný producent, který stojí za zvukem alb takových těles jako jsou Depeche Mode nebo Nine Inch Nails, Vanesse produkoval poslední albový zářez Antidotum (a také prvotinu zmíněných Mortal Cabinet) a skupinu si tak oblíbil, že s ní dokonce vystoupil na velkém koncertu ve Foru Karlín. Projekt v mezičase opustili dříve neodmyslitelní členové Daniel Rodný a Jakub Horák, takže na posledních vystoupeních Vanessu doprovodili na kytary Tvzex Christ (dříve Sunshine nebo The Scissorhands, nyní Smrtislav) a Edgar Schwarz z experimentálních Schwarzprior.

Vstupenky na zmiňovaný definitivně poslední koncert (za 350 Kč plus poplatky) je možné už teď sehnat přímo v Rock Café, on-line předrodej na GoOut.cz bude zahájen záhy.

Aleš Lochman

(Navštíveno 677krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články