Valník letos již podvacáté!

Rubrika:  Novinky, publikováno: 09.08.2019

Jojo, utíká to. Oblíbený open air festival Valník (dříve Rock na valníku) letos slaví dvacáté narozeniny. Jako obvykle se uskuteční předposlední srpnový víkend v areálu letního kina ve Slaném. Tentokrát to tedy vychází na 23. a 24. srpna.

Název tradičního přehlídky vznikl díky nultému ročníku v roce 1999, který se odehrál na slánském fotbalovém hřišti na skutečném valníku. Od té doby se samozřejmě mnohé změnilo, ale festival je tu pořád. Vzhledem k onomu kulatému výročí ho letos pořadatelé pojali jako „Best of Valník 1999–2019“ a pozvali ty nejzásadnější soubory, které ve Slaném v průběhu těch let zahrály (většina z nich opakovaně) a jsou stále funkční. Dramaturgie jako vždy sází především na punk rock a s ním různě spřízněné žánry (ska, rocknroll, hardcore, crossover), ale dojde třeba i na folk (populární „sprosťák“ Záviš) nebo rozverné folkrockové písničkaření (místní Deratizéři).

Hlavní hvězdy festivalu? Bezpochyby Sto zvířat, Wohnout, Krucipüsk, Totální nasazení, Visací zámek (na snímku), SPS, N.V.Ú. nebo E!E. Co jméno, to dnes již legenda… Ale leckdo jistě s chutí zapoguje i na The Fialky, Houbu, Vision Days, P.U.M, Dilemma In Cinema nebo Volant, jiný si užije zábavy s produkcí tělesa Doctor P.P. aneb bude zvědav, jak to zní oblíbené formaci Prague Conspiracy v češtině, s níž nedávno trošku překvapivě začala koketovat. Pro vyznavače tvrdších hudebních odnoží pak jsou připravena vystoupení nekompromisních skupin Project Parabelum, Hannibal Lecter, E.O.S, StreetMachine nebo Censorshit. Mladší hudební generaci budou zastupovat například vítězové soutěže Skutečná liga Mad Days. Další informace najdete na internetových stránkách festivalu.

Lineup2019

Petr Korál

(Navštíveno 129krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články