Totáči, E!Ečka a Fialky na turné

Rubrika:  Novinky, publikováno: 15.02.2019

Na největší společné turné, které potrvá až do dubna, se v těchto dnech vypravila trojice předních českých punkrockových kapel. Šnůra šestnácti koncertů po Čechách, Moravě, Slezsku i Slovensku se odehrává převážně po kulturácích a pod názvem „TurnE!Ečko Kazoo Or Die“ ji společně jedou skupiny Totální nasazení, E!E a The Fialky.

Slánské Totální nasazení úspěšně vstoupilo do své 29. sezóny hned s dvěma zásadními novinkami. Tou nejpodstatnější je určitě návrat staronového člena, kytaristy P. P. Cvoka, který se po pěti letech stal opět nedílnou součástí kapely.

„Jsem moc rád, že se Pavel rozhodl pro návrat do našich řad, a máme z toho všichni v kapele velikou radost. Jeho kytara i zpěv jsou originální a nezaměnitelné. A jak jsme si již mohli v minulých letech vyzkoušet při turné, které s námi jel P. P. Cvok jako host, s kytaristou Karlossem se navzájem skvěle doplňují, zvuk je plnější a je to parádní jízda. Navíc teď máme tři zpěvy,“ říká spokojeně zakládající člen Totáčů, baskytarista a zpěvák Sváťa Šváb.

Už v této čtyřčlenné sestavě natočilo Totální nasazení v hostivařském studiu jedenácté řadové album Kazoo Or Die! Deska, která vyšla začátkem února na CD i LP, obsahuje patnáct písní včetně pilotního singlu Je mi to líto a kapela ji označuje za svůj žánrově dosud nejpestřejší počin.

Příbramská punková legenda E!E, hrající od roku 1987, spolu s o dekádu mladší, žánrově i přístupem spřízněnou pražskou partou The Fialky jede společnou jarní šňůru nazvanou TurnE!Ečko již popáté v řadě.

„Loni na jaře jsme se v několika městech s kamarády z Totáčů potkali, když jsme hráli ve dvou různých klubech. Díky tomu se pomalu zrodil nápad vše napřešrok spojit,“ říká tvář Fialek, kytarista Kečup, a s úsměvem dodává: „Totáči to pojali velkolepě a domluvili většinu akcí v kulturácích. My se zas chceme postarat o velkolepé večírky, a to bude znamenat i soutěž o jejich krále. Je mi jasný, že nám E!E tu korunu nedaj zadarmo a třeba i někdo z Totáčů překvapí. Každopádně vypijem každej bar!“

Minulý víkend turné odstartovalo akcemi v Kralupech nad Vltavou a v Plzni, aktuální „valentýnský víkend“ probíhá ve znamení Zlína (15. 2. – Masters of Rock Café) a Bratislavy (16. 2. – Kulturák klub). V březnu a dubnu pak navážou následující zastávky:

2. 3. Strakonice – Dům kultury

8. 3. Slaný – MC Grand

9. 3. Rakovník – Dům osvěty

16. 3. Karlovy Vary – Lidový dům

22. 3. Brno – KD Semilasso

23. 3. Pelhřimov – KD Máj

29. 3. Hradec Králové – KD Střelnice

30. 3. Opava – Lidový dům

12. 4. Praha – Storm Club

13. 4. Liberec – Dům kultury

19. 4. České Budějovice – KD Vltava

21. 4. KD Jistebnice

(Navštíveno 74krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články