System Of A Down míří na Prahu. Připomeňte si jejich hity

Rubrika:  Novinky, publikováno: 10.06.2017

Americko-arménská čtveřice zavítá 12. června v rámci svého aktuálního turné do pražské O2 areny. Na něj vyrazili opět bez jakékoliv nové skladby v setlistu, pozornost upírají především ke starším skladbám. Před týdnem jsme jejich kompletní koncert viděli na festivalu Rock im Park (galerie pod článkem) a kapele to relativně šlapalo. Za precizně odehranou instrumentální částí však zaostával zpěvák Serj Tankian, který byl bez debat nejslabším článkem skupiny.

Sugar (1998)

Linkin Park mají One Step Closer, System Of A Down Sugar. Skladba, která zazněla snad na všech koncertech, nemůže ani letos Prahu minout. Nechyběla ani na jejich prvním koncertě v České republice v roce 1998, tehdy u nás předskakovali Slayer. Z debutu si do aktuálního setlistu nachystali Tankian a spol. i další písně z dřevních začátků, jako například Suite – Pee, War? a úvodní DDevil.

Chop Suey (2001)

Víme jistě, že SOAD zahrají několik zásadních pecek jejich přelomové desky, nebude chybět protestní Deer Dance, otvírací zběsilý Prison Song, hymnická Aerials a hlavně Chop Suey!, skladba, která také neodmyslitelně patří do koncertního repertoáru formace a na serveru YouTube nasbírala za necelých osm let přes půl miliardy zhlédnutí.

Pictures (2002)

Z nejpřehlíženějšího alba „systemovské” diskografie, které žije tak trochu ve stínu Toxicity, s sebou SOAD přivezou jen pár ochutnávek. Do koncertního programu se po dlouhých sedmnácti letech dostala Pictures, krátká, ale úderná věc s výraznými bicími. John Dolmayan už se určitě nemůže dočkat.

B.Y.O.B. (2005)

Singl z desky Mezmerize patří mezi nejoblíbenější písně v katalogu skupiny, jeho koncertní absence je takřka vyloučená. Kritický text vztahující se k válečným konfliktům skvěle kontrastuje s melodickým popěvkem v refrénu a naživo se Malakianův řev zařezává hluboko pod kůži!

Kill Rock ‘n Roll (2005)

Nikdy se z ní nestal oficiální singl, přesto patří k nejlepším skladbám na Hypnotize (z ní nebude chybět například Lonely Day). Primárně Malakianem odzpívaná skladba (skvěle jej doplňuje Tankian), kterou napsal poté, co mu pod kolem auta skončil zajíc, je svižná, úderná a vzhledem k hlasové symbióze obou hlavních představitelů kapely i skvěle symbolizuje náladu posledních nahrávek SOAD.

Co nejspíš zazní v Praze?

DDevil, Needles, Deer Dance, Soldier Side – Intro, Suite-Pee, Prison Song, Violent Pornography, Aerials, Mr. Jack, Radio/Video, Hypnotize, Pictures, Highway Song, Darts, Bounce, Suggestions, Psycho, Chop Suey!, Lost in Hollywood, Question!, Lonely Day, Kill Rock ‘n Roll, War?, B.Y.O.B., Honey, This Cocaine Makes Me Feel Like I’m on This Song, Cigaro, Toxicity, Sugar

Text & foto: Milan Říský

(Navštíveno 302krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články