Skupina zakázanÝovoce uctila památku Johna Lennona

Rubrika:  Novinky, publikováno: 11.12.2019

V den 39. výročí tragické smrti Johna Lennona, tedy 8. prosince, představila pražská punkrocková formace zakázanÝovoce nový singl a videoklip Za naše sny. Avizuje jeho prostřednictvím chystané další album, jež vyjde v první polovině příštího roku a kapela si ho hodlá nadělit ke svým patnáctým narozeninám.

V klipu muzikanti ztvárnili speciální vojenskou jednotku, která se ocitla ve válečném konfliktu. Skladba je odkazem na mírové hnutí jednoho z legendárních „Brouků“, které vzniklo už před půl stoletím. Zpěvák Yaris vysvětluje: „Píseň má dvě poselství. Není jen o aktuálních válkách ve světě, což je téma, které se nás jako země aktivní v určitých mezinárodních organizacích blízce dotýká, ale je také metaforou obyčejných rozepří mezi lidmi. Možná někomu pomůže uzavřít staré sváry a nadechnout se do nových dnů tak jako mě.“ V klipu se objevuje i legendární Lennonova zeď v Praze, která nedávno dostala novou podobu.

V roce 2020 zakázanÝovoce po vydání nové desky potěší své příznivce samozřejmě také spoustou koncertů. Soubor se představí na řadě letních festivalů a na podzim pak připravuje obsáhlé klubové turné se spřátelenými Jaksi taksi.

Petr Korál

(Navštíveno 191krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články