Shawn Crahan ze Slipknot natočil svůj první film

Rubrika:  Novinky, publikováno: 28.11.2016

Shawn Crahan, známý také jako Clown, jeden z perkusionistů maskovaných SLIPKNOT, se už v minulosti několikrát nechal slyšet, že by rád natočil pořádně krvavý snímek. Poté, co si režisérskou práci vyzkoušel na několika videoklipech své kapely, se mu přání konečně splnilo. Officer Downe je navíc pořádně krvavou lázní.

Film je adaptací komiksové předlohy stejného názvu a vypráví o zemřelém policistovi, který se vrátí z hrobu, aby bojoval s várkou pochybných existencí. Násilné scény samozřejmě nemohou chybět, zaujme i barevné provedení, které ctí komiksovou předlohu (tak jsou mnohdy některé předměty vyobrazeny až v nereálných konturách). A samozřejmostí je také spousta umělé krve, kterou Crahan vyráběl doma podle vlastní receptury. „Ta krev byla všude, doslova všude. Na zemi, měl jsem ji na botách i na oblečení. Najal jsem si lidi jenom na to, aby každý den tu krev uklízeli – a že měli pořád co dělat!“

Hlavní roli ztvárnil Kim Coates, známý třeba ze Sons of Anarchy, dále se ve filmu objeví třeba Alison Lohman nebo Lauren Vélez. Snímek, který vznikl podle scénáře autora předlohy Joea Caseyho, je poctivou adaptací. Sám Crahan přiznává, že by nerad nějak zasahoval do práce jiného člověka, proto se příběhem nechal unášet a jen ho převedl do filmové podoby. Ostatně, na trailer se už můžete podívat a udělat si obrázek sami.

Jak to ale vypadá se Slipknot? Ti si momentálně dávají pauzu po několikaletém neúnavném koncertování napříč celým světem z důvodu propagace aktuálního alba .5: The Gray Chapter. Shawn Crahan ale odtajnil, že se v únoru chystá sejít s kytaristou Jimem Rootem, aby začali pracovat na nových písních. Jestli ale kapela zavítá do studia někdy v dohledné době, není jisté. „Budeme skládat novou muziku, protože to tak chceme udělat. Ale kdy opravdu nová deska vyjde, to ještě nevíme. Já například bych chtěl před tím natočit ještě aspoň jeden film. Cítím, že jsem byl zrozen být filmařem,“ dodává Clown.

Aleš Lochman

(Navštíveno 183krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články