První ročník festivalu Rock Castle v Moravském Krumlově!

Rubrika:  Novinky, publikováno: 06.08.2021

Do hudebního světa pronikají první paprsky naděje. V Moravském Krumlově se uskuteční první letošní regulérní mezinárodní hudební festival. Pro město je to dvojnásobná radost, protože vedle návratu Muchovy Slovanské epopeje se tam tak vrací i rockový hudební svátek. Přes známé covidové potíže a problémy se svými dvěma hlavními festivaly se Pragokoncert nezalekl, ale pustil se v nejisté době do odvážné hry a vytvořil v místě, kde se odehrálo několik ročníků tak neslavně zaniklého rockového festivalu, festival zbrusu nový, festival s hrdým názvem Rock Castle.

V době, kdy většina letních akcí je přesunuta na příští rok, je tady tak jedna, krásná, a navíc úplně nová letní akce, která se letos opravdu uskuteční! Třídenní mezinárodní rockový festival, situovaný do nádherné a velmi oblíbené dovolenkové lokality jižní Moravy, vypukne ve čtvrtek 19. srpna 2021.

Hlavními hvězdami festivalu jsou v tuzemsku milované partičky Korpiklaani, Sabaton a Dirkschneider, kteří zde odehrají celé kultovní album Accept z roku 1985 – Hetal Heart, jenž v  loňském „tichém“ roce oslavilo 35. výročí! Ty pak doplní finské úderky 69 Eyes a Waltari, Septicflesh nebo domácí folk-rockoví Fleret a po smrti kapelníka Radima Pařízka pokračující Citron s hostujícím Zdenkem Pradlovským z amerických Master za bicími.

Kompletní program najdete na webu festivalu. V předprodejních sítích jsou k dispozici pouze festivalové permanentky.

95180

Michal Straka

(Navštíveno 289krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články