Přílivová vlna shoegaze vrátila na scénu průkopníky Lush

Rubrika:  Novinky, publikováno: 23.02.2016

Shoegaze jako hudební žánr se definitivně dostává zpět do centra zájmu hudebního dění. O tom jsme vás ostatně referovali nejen na webu Rock & All, ale také v rozsáhlém článku únorového čísla našeho časopisu. Zasněné melodie a stěny emocí vystavěné zvukem oslovují i dnešní generaci a není náhoda, že se s novým elánem do díla pouštějí i styloví průkopníci. Po MY BLOODY VALENTINE, SLOWDIVE a RIDE, kteří přerušili dvaadvacetileté ticho, jsou zpět i Britové LUSH.

Jejich příběh se začal odehrávat roku 1988 v Londýně. Tou dobou totiž založili skupinu kamarádky z dětských let, Emma Anderson a Miki Berenyi. Jejich řady následně doplnil ještě bubeník Chris Acland a basák Steve Rippon (toho v roce 1990 nahradil Phil King) a čtveřice se pustila do vlastní tvorby, která pomohla definovat zvuk shoegaze.

Po čtyřech dlouhohrajících albech aktivita kapely umlkla a dvacet let klinické smrti nedávalo velké šance na znovuzrození. V hudebním světě se však naštěstí občas zázraky dějí a 22. duben roku 2016 bude svědkem vydání nového EP Lush, které dostane jméno Blind Spot. Ke slyšení na něm budou čtyři nové songy a ten úvodní, Out Of Control, dostal i vlastní videoklip, o jehož režii se společně postarali Martin Masai Andersen a Kim Thue.

Demi Mortuus

(Navštíveno 254krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články