Phil Anselmo hajloval na koncertě

Rubrika:  Novinky, publikováno: 02.02.2016

Phil Anselmo, zpěvák již neexistující americké skupiny PANTERA a nyní předák DOWN, SUPERJOINT a řady dalších projektů, je známá horká hlava. Tentokrát však zřejmě zašel příliš daleko: jistý fanoušek ho totiž zachytil na kameru při nacistickém pozdravu a provolávání „White Power!“

Stalo se tak během akce Dimebash, která se koncem ledna konala v Los Angeles. Řada hudebníků na ní vzdávala poctu někdejšímu kytaristovi Pantery Darrellu „Dimebagovi“ Abbottovi, který byl zavražděn v roce 2004. Mezi účinkujícími byli například Zakk Wylde, Dave Grohl nebo členové skupiny METALLICA.

Metalová komunita se okamžitě sjednotila v kritice na Anselmovu hlavu. Ten se nejprve hájil tím, že šlo o narážku na bílé víno servírované v zákulisí akce. Teprve když seznal vážnost situace, přispěchal s vysvětlením, že k hajlování a výkřiku o bílé síl došlo pod vlivem kombinace únavy a vzedmutých emocí. Fanoušky dokonce pokorně požádal, aby mu dali ještě druhou šanci.

Není to poprvé, co Anselmo má podobné problémy. V roce 1995 například obvinil hiphopové umělce z válcování „bílé kultury“, jindy zase prohlásil, že „rap ospravedlňuje zabíjení bílých lidí“. Na YouTube visí několik důkazů toho, že v aktuální kauze nešlo o ojedinělý exces.

Mezi těmi, kdo Anselma za projevy rasismu na akci Dimebash odsoudili, je například bývalý zpěvák kapely SKID ROW Sebastian Bach, kytaristka EVANESCENCE Jen Majura nebo frontman MACHINE HEAD Robb Flynn. Podle Flynna je Anselmovo hajlování na koncertech veřejným tajemstvím. Nikdo na něj už dříve neupozornil, protože si prý nechtěl Anselma rozházet.

„Mám toho dost,“ říká Flynn ve videu, které pověsil na kanál Machine Head na YouTube. „Takové věci nemají v metalu co dělat a kdyby snad ano, nechci mít s metalem nic společného.“ Zároveň se Flynn opřel i do fanoušků, kteří Anselma obhajují a odvolávají se na svobodu slova: „Jestli vám něco takového nevadí, tak si naserte!“

Martin Zoul

(Navštíveno 1 252krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články