Obsah únorového čísla magazínu Rock&All

Rubrika:  Novinky, publikováno: 27.01.2017

Ve druhém čísle roku 2017 vám přinášíme obsáhlou reportáž mapující život KURTA COBAINA mimo koncertní pódia. Po stopách frontmana legendární kapely Nirvana se vypravíme z ospalého Aberdeenu až do Seattlu, kde si “střelil zlatou”. 

Za pozornost stojí také rozhovor s jeho kámošem z dětství, který dvakrát odmítl nabídku společného hraní. Vzpomínáte si na pražské doupě Bunkr? Přinášíme vám jeho příběh s neslavným koncem.

Výrazným tématem čísla je Podvod jménem punk. Nezasloužila se o jeho slávu spíše lidová slovesnost? A když jsme u toho punku, nesmí chybět výživný rozhovor s Petrem Hoškem nebo Doylem. To a ještě mnohem více se dočtete v únorovém čísle Rock & All!

ROCK & TOP – U2, John Mayall, The Tap Tap, Gingerhead, The Beatles, Juraj Hnilica

KURT COBAIN  – Po stopách nedobrovolného mluvčího generace X se dodnes vydává řada fanoušků. Náš statečný reportér podnikl svou vlastní misi po Kurtově revíru a my vám nyní u příležitosti jeho nedožitých padesátých narozenin můžeme nabídnout ojedinělou chuťovku v podobě reportáže z Aberdeenu a Seattlu. (ALEŠ MALÁR, MICHAL HUSÁK)

Cobain

TÉMA: HUDBA A OBRAZ – Na přelomu milénia to měly videoklipy opravdu těžké. Boom hudebních televizí se zastavil a málokdo tušil, že se zlaté časy vizuálních doprovodů písniček ještě někdy vrátí. Nástup internetu, který na začátku vypadal jako poslední kapka k vystrojení funusu, se nakonec ukázal filmovou spásou. Dnes videa už nejen hudbu propagují, ale vydavatelům i umělcům vydělávají peníze. (PAVEL ZELINKA)

ROCK & ALL INTERVIEW: PETR HOŠEK – Život Petra Hoška se zdá být jako jeden velký mejdan. Zanedlouho oslaví své už padesáté narozeniny a pro nás nadšeně, s typickým humorem a vypravěčským talentem zavzpomínal na svou divokou kariéru. (PETR ADAMÍK)

Hosek

CAUSA BUNKR: POPIS JEDNOHO ZÁPASU – 21. ledna to bylo již dvacet let od uzavření legendárního pražského rockového klubu Bunkr. Kafkovský titulek uvozuje příběh s mnoha vskutku pozoruhodnými zákoutími. U vzpomínání nemohl chybět Richard Nemčok, ústřední postava celé kauzy. (PAVEL VÍŠEK)

PODVOD JMÉNEM PUNK – Se čtvrtým křížkem na krku je na čase se zeptat, zda fenomén roku 1977 není jen snůškou zábavných historek, které pamětníci omílali tak dlouho, až se staly pravdou. Změnil opravdu punk rock něco? A mohl vůbec? (ONDŘEJ HORÁK)

Punk

APOCALYPTICA – Dvacet let starý debut okamžitě vyvolal ohlas, který jen potvrzoval, že parta kolem Eiccy Toppinena přinesla cosi skutečně osobitého. Sami metaloví cellisté si ovšem dobře uvědomovali, že se jejich formule může rychle vyčerpat. (MICHAL HUSÁK, PETR ADAMÍK)

DOYLE – Doyle Wolfgang Von Frankenstein brzy vydá nové album svého sólového projektu, nás ale pochopitelně neméně zajímal nedávný – žel nejspíše jen krátkodechý – návrat Misfits. (PETR ADAMÍK)

Doyle

KAM ZMIZELY INSTRUMENTÁLKY? – Není tomu tak dávno, co se mezi úspěšnými písněmi na čelných pozicích žebříčků občas objevila nějaká instrumentální skladba… (JAN TESAŘ)

MARIÁN VARGA – Poklona originálnímu hráči na klávesové nástroje a nesmírně invenčnímu skladateli, který právě slaví sedmdesátku.(LEOŠ KOFROŇ)

Varga

NEUVĚŘÍŠ, KDO TO NAPSAL! – Málokterý hudebník si vystačí jen s jedním oborem. Ke hraní v kapele přidá malování, herectví – anebo literaturu. Nutno říci, že většina se do čítanek nikdy nedostane. Ale najdou se i výjimky – a je jich víc, než by jeden čekal. (MICHAL BYSTROV)

RECENZE – Iva Bittová & Čikori, Ryan Adams, You Me At Six, Prince, Sixx: A. M., Šanov 1, Kreator, Dropkick Murphys, AFI, Mucha, Black Star Riders, Dying Passion, The xx, Wohnout…

Recenze

A mnohem více! Únorové číslo seženete u obvyklých prodejců.

TitulkaRedakce

 

(Navštíveno 1 019krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články

  • Petr

    Obálka je pro mě tak trochu zklamáním, čekal jsem George Michaela. Na obálce nebyl, uvnitř čísla také ne. Chápu, že o některých interpretech prostě psát nebudete, ale absenci tohoto interpreta nerozumím …
    Petr