Obsah lednového čísla magazínu Rock&All

Rubrika:  Novinky, publikováno: 30.12.2016

V prvním čísle roku 2017 vám přinášíme obsáhlý materiál k legendárním PINK FLOYD, které se týká nejen čerstvého boxu The Early Years 1965–1972. Rozhovor s Nickem Masonem stojí rozhodně za přečtení. Kromě toho máme zajímavé a netradiční téma prstem po mapě, ohlížíme se za géniem Radimem Hladíkem a ve velkém rozhovoru s Robertem Kodymem se dozvíte, kdy asi vyjde nová deska LUCIE. To vše a mnohem více v lednovém čísle magazínu Rock&All!

Téma: Prstem po mapě – Vybavíte si nějakou svou oblíbenou skupinu, která si jako jméno zvolila zeměpisný název? Z původně nenápadné hříčky se vyvinulo nečekané dobrodružství s řadou nevšedních příběhů na pozadí. Vydejme se prstem po mapě na podivuhodnou cestu kolem světa! (Michal Husák)

PINK FLOYD – Tajemství truhly plné pokladů, aneb povídání s Nickem Masonem (zdaleka nejen) o čerstvém boxu The Early Years 1965–1972. Kolega Polívka s odvahou prospektora odhodil obavy o duševní zdraví a vrhl se do jeho 27diskových útrob! (Marcel Anders/Jan Tesař, Tomáš S. Polívka)

raa01178

Rock & Top  – Dvakrát 17 tipů na rok 2017 – Očekávané desky ze světové i tuzemské scény, The Drain, Julian Lennon, A Day To Remember, Lakuna, Piano Magic, Česká jména v rockovém světě, Tábor radosti, Nine Inch Nails, The Beatles, diCaprio

Radim Hladík – Tuzemský bigbít ztratil kytarovou jedničku. Radim Hladík odešel v neděli 4. prosince, jen devět dnů před kulatými sedmdesátinami, transplantace plic se bohužel nedočkal. (Pavel Víšek, Petr Korál, Jan Tesař, Roman Jireš)

raa011714

Laurie Anderson – Skvostná krabice důkladně uspořádaných vzpomínek pro nadšence coby ústřední téma spojuje tento rozhovor s titulním materiálem našeho ledného čísla. Svébytná umělkyně Laurie Anderson zde vystupuje především  v roli oddané kurátorky díla svého zesnulého manžela Lou Reeda. (Marcel Anders/Jan Tesař)

The xx – Při koncertě na strahovské Sedmičce před sedmi lety by si málokdo dokázal představit, kam až jejich popularita během krátké doby vystoupá… Povídali jsme si se zpěvákem a baskytaristou Oliverem Simem. (Marcel Anders/Pavel Zelinka)

ROCK & ALL Interview: Robert Kodym – Čím je starší, tím ještě uvážlivěji volí každé slovo a každou odpověď důkladně promýšlí, aniž by zároveň pozbyl svůj smysl pro humor leckdy až „anglicky“ suchého charakteru. U příležitosti vydání nového CD Wanastowek, ale především Robertova blížícího se kulatého životního jubilea jsme zgruntu probrali v pod- statě celou jeho dosavadní hudební kariéru. (Petr Korál)

raa011721

Pain Of Salvation – O tom, že na zdraví závisí všechno, ví z velmi intenzivní zkušenosti už také lídr švédských progresivistů Daniel Gildenlöw. (Dan Sywala)

Greg Lake – Pouhých devět měsíců poté, co dobrovolně opustil tento svět jeho bývalý spoluhráč Keith Emerson, skonal po tvrdém boji s rakovinou další ze symbolů zlaté progrockové éry. (Jan Tesař)

Madder Mortem – Norští metaloví avantgardisté dokážou současně řvát i smutnit jako nikdo jiný. (Dan Sywala)

the.SWITCH – Skutečnost byla samozřejmě mnohem barvitější, ale jedna základní jistota platí: Deset let jsme čekali na další regulérní desku pražských alternativních rockerů The.Switch. Bezejmenná novinka vznikala v Seattlu. (Milan Říský)

raa011720

Když léčí temné tóny varhan – Život na zámku uprostřed tak trochu jiné muzikoterapie? Reportáž z Centra sociálních služeb Tloskov, kde do života handicapovaných blahodárně vstupuje rocková hudba. (R. X. Thámo)

Matěj Ptaszek – Zpěvák a hráč na foukací harmoniku, ale také fotograf a spisovatel se počátkem roku 2015 rozhodl českou hudební scénu a vůbec svoji domovinu opustit a zamířil do Latinské Ameriky. Co ho k tomu vedlo a jak se mu tam daří? (Petr Korál)

Fenomén bootleg v 21. století – Zase trochu jiný úhel pohledu v rámci našeho volného cyklu přináší povídání s Pavlem z Ostravy, který pořizuje své (zejména punkové) nahrávky pod přezdívkou Czechtim. (Milan Říský)

raa011733

The Pineapple Thief – Osobitý pohled na současný (neo)prog rock přináší stále ne zcela doceněný Bruce Soord. (Dan Sywala)

Voices of Rock – Josh Rouse (Petr Nožička)

Jablkoň – S Michalem Němcem jsme probrali čerstvou sklizeň co do tvorby neobyčejně úrodného stromu jménem Jablkoň a připomněli si, že od jeho zasazení uběhne v právě začínajícím roce 2017 čtyřicet let. (Leoš Kofroň)

Urban Dogs – Charlie Harper se do důchodu nechystá. Ač tohoto 72letého punkového dědečka naplno zaměstnávají UK Subs, našel ještě trochu času, aby ve volných chvílích natočil nový materiál se svým bočním projektem, který s lehkostí unese nálepku punkové all-star sešlosti. (Petr Adamík)

raa011734

NA VLASTNÍ Uši – Vladimír Merta (Ondřej Krista)

Leon Russell – Odešel jeden z těch muzikantů, kteří se nederou do popředí, ale přesto nikdy neskončí zapomenuti. Leon Russell hrál s Eltonem Johnem, Bobem Dylanem, Joem Cockerem, Georgem Harrisonem či J. J. Calem. (Michal Bystrov)

Recenze – The Rolling Stones, Kate Bush, Sepultura, The Flaming Lips, Helmet, Youssou N’Dour, Simple Minds, Suzanne Vega, Peter Doherty, Santana, The Wedding Present, Neil Young

raa011724

Mistři v přítmí – Mick Abrahams (Pavel Víšek)

Hudba & film – Phil Glass & Koyaanisqatsi (Leoš Lofroň)

Svěženky – Strand Of Oaks, The Comet Is Coming, Drab Majesty (Jakub Poštolka,Pavel Zelinka, Martin Zoul)

Live – Zaz, Elton John, Dirkschneider, Pražský výběr, Tarja, Killing Joke, Tom Odell, Amon Amarth, Zimní Masters Of Rock

raa011739

Ozvěny amerického jihu – Blackberry Smoke (Michal Bystrov)

Jazz & Blues – David Dorůžka (Pavel Víšek)

Globální kuchyně – Brazílie, hudební ráj, v němž je dovoleno vše (Petr Dorůžka)

raa0117

(Navštíveno 847krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články