ROCK & TOP – Lvmen, Foo Fighters, Kníry, Flogging Molly, Nežfaleš, Limetal, Deaf Havana, RockOpera
THE BEATLES: SGT. PEPPER SPECIÁL – „Je tomu už dvacet let, co serža Pepř učil hrát tenhle band,“ halasí první euforické verše alba. Je tomu už padesát let, co Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band obhajuje pozici předělu, milníku, ukazatele směru, jedné z nejvýznamnějších nahrávek historie populární hudby…
(TOMÁŠ S. POLÍVKA, JAN TESAŘ, MARCEL ANDERS, PAVEL VÍŠEK)
TÉMA: LABELY, KTERÉ PŘEŽILY – Minisérie o nezávislých hudebních vydavatelích, kteří zůstávají aktivní na tuzemské scéně navzdory proměnlivým podmínkám v branži i celé společnosti, pokračuje druhou částí, věnovanou pražskému nakladatelství Galén.
(ONDŘEJ KRISTA)
MISTŘI V PŘÍTMÍ – Tim Reynolds
(PETR NOŽIČKA)
THE AFGHAN WHIGS – Ani sám Greg Dulli asi netušil, jak velký úspěch přinese comebacková deska Do To The Beast, která se před pěti lety dostala do amerického albového Top 40 žebříčku!
(MARCEL ANDERS/PAVEL ZELINKA)
GORILLAZ – Virtuální smečka pohnutých duší zvedá číši s tekutou nostalgií říznutou hořkým uspokojením a připíjí na svět, který se pomalu rozpadá na kusy. Nové album Humanz je emocionální reakcí na politické klima, které by si Gorillaz dříve nedokázali představit ani v komiksu..
(ONDŘEJ HORÁK)
PARAMORE – Skupina, kterou vede sličná Hayley Williams, připravila velké překvapení. Po poslechu roztančené hitovky Hard Times se zdá až neuvěřitelné, že nechybělo mnoho a Paramore by už žádnou nahrávku nevydali.
(JAKUB POŠTOLKA)
KASABIAN – Po vlažném albu 48:13, na kterém se Sergio Pizzorno utrhl ze řetězu a vzal posluchače na podivný psychedelický trip, se skupina rozhodla vrátit nohama na zem a vydat konečně zase písničky, kde hrají prim kytary.
(MILAN ŘÍSKÝ)
ROGER WATERS – Oddělit v jeho případě hudbu od politiky je prostě nemožné. Pokud si chcete jen tak v klidu povídat o novém albu Is This The Life We Really Want? a na chvíli zapomenout na problémy dnešního světa, pak jste u Rogera Waterse zaručeně na špatné adrese. Na tapetě je Donald Trump a zase je v tom nějaká zeď…
(MARCEL ANDERS/JAN TESAŘ)
WARHAUS – Sólový projekt Maartena Devoldereho z belgických Balthazar zaujal loňskou debutovou deskou, ale také koncertním provedením.
(PAVEL ZELINKA)
AMERICANA – Bílá lidová hudba, která potemněla. Amalgám folku, rocku, country a bůhvíčeho ještě. Takový je žánr, jenž zamíchal kartami na scéně v 60. letech a znovu se vyloupl v pozměněné
verzi ve druhé půlce let osmdesátých s kapelami jako Lambchop, Walkabouts nebo Giant Sand.
(MICHAL BYSTROV)
ROCK & ALL INTERVIEW: MICHAL MALÁTNÝ – Bezprostřední příčinou sice bylo vydání nového alba skupiny Chinaski s názvem Není nám do pláče, nicméně Michal Malátný je natolik výraznou postavou české scény, že podobný bilanční materiál už si dávno zasloužil bez ohledu na to, že zmíněná deska dopadla nadmíru dobře.
(PETR KORÁL)
RECENZE – At The Drive-In, James Blunt, Nick Cave, The Plastic People Of The Universe, Insania, Sheryl Crow, alt-J, Blondie, Life Of Agony, Tomáš Klus, Ride, Prince, Květy, Jarboe, Sufjan Stevens, Petr Janda, Thurston Moore
AYREON – Díla holandského multiinstrumentalisty Arjena Lucassena jsou vždy událostí na poli progresivního metalu. Prakticky jen on si může dovolit ke spolupráci na rozmáchlých opusech ve formátu rockových oper zvát ta největší jména mezi vokalisty i hráči. Nové (dvoj)album The Source přichází v době, kdy bylo potřeba značku Ayreon trochu oživit.
(DAN SYWALA)
WEDNESDAY 13 – Joseph Poole, jinak řečený Wednesday 13, se svou horrorpunkovou sebrankou koketoval s temnou tvrdostí odjakživa a bylo jen otázkou času, kdy soubor exploduje naplno (PETR ADAMÍK)
THE JAM – Roku 1977 viselo ve vzduchu něco těžkého a muzikanti tu dusivou hmotu přefiltrovali v zástup silných desek. V záplavě hudby lze přehlédnout album, které dalo Británii Paula Wellera, jednoho z jejích nejobdivovanějších skladatelů. The Jam před 40 lety vydali debut In The City, který byl oslavou mládí na útěku z ospalého předměstí do pulzující metropole.
(ONDŘEJ HORÁK)
FENOMÉN BOOTLEG – Jsou lidé, kteří koncerty nahrávají, doma je zaarchivují a záznamy jsou pro světlo boží jednou provždy ztracené. A pak existují archiváři, u kterých se nitky nahrávek a pásků sbíhají a poté zase rozbíhají, ať už k dalším zájemcům, či přímo k jednotlivým interpretům.
(ONDŘEJ KRISTA)
DOWNBELOW – Deset písní. Deset příběhů. Deset míst. Nová deska kapely Downbelow z Frýdku-Místku nazvaná Decameron Locis má pozoruhodný koncept, jenž svádí k troše poetické turistiky.
(PAVLÍNA LIPOWCZAN)
MICHAL HRŮZA – Zpěvák a skladatel na nové desce Sám se sebou potěší ty ze svých početných fanoušků, kteří si nepotrpí na velké změny.
(ROMAN JIREŠ)
DIVOKEJ BILL – Úvalská parta představila album Tsunami a na prahu dvacítky je celkově ve velké pohodě.
(ROMAN JIREŠ)
NA VLASTNÍ UŠI – Pokáč
(ONDŘEJ KRISTA)
POPOVÍ VETERÁNI A NOVÁ KREV – Matadoři tuzemského popu počítají s pomocí mladých přátel.
(ROMAN JIREŠ)
VOICES OF ROCK – Graham Bell
(TOMÁŠ S. POLÍVKA)
LIVE – Phil Rudd, Rebekka Karijord, Chelsea Wolfe, Napalm Death, Olympic, The Real McKenzies
SVĚŽENKY – Gnarwolves, Sevdaliza, Lea Porcelain
(PAVEL ZELINKA, JAKUB POŠTOLKA, MARTIN ZOUL)
JAZZ & BLUES – Tomáš Liška
(PAVEL VÍŠEK)
GLOBÁLNÍ KUCHYNĚ – Babel Med 2017
(PETR DORŮŽKA)
A mnohem více! Červnové číslo seženete u obvyklých prodejců.
Redakce