Na ČT art odstartuje hudební talk show Doupě Mekyho Žbirky

Rubrika:  Novinky, publikováno: 13.04.2019

Po deset pátečních večerů se ČT art promění v hudební klub Doupě Mekyho Žbirky. Legenda československé populární hudby si k sobě bude zvát vždycky dva hosty, se kterými ho většinou pojí nějaká forma spolupráce. Meky Žbirka se představí jako zpěvák a současně také v roli moderátora, který se svými hosty zavzpomíná na společná hudební setkání a probere také novinky z hudební scény. Prvními návštěvníky nové talk show budou 26. dubna ve 21.10 hodin Ondřej Havelka a Jan. P. Muchow.

„Miro Žbirka je jedna z iniciačních osobností, kvůli které mě hudba zajímá. Pražský výběr, STP – Soubor Tanečního Popu a Meky byli tři rozhodující interpreti na československé hudební scéně, díky kterým jsem z fotbalového hřiště přešel do zkušebny. Díky nim mě zajímala hudba víc než góly,“ prozrazuje producent a skladatel filmové muziky Jan P. Muchow. Velký propagátor swingu u nás Ondřej Havelka doplňuje: „Musím se přiznat, že mám velmi rád Mekyho tvorbu. Ve své nejslavnější době napsal tolik krásných melodií a tolik skutečných hitů, že je to úplně neuvěřitelné. Jsou umělci, kteří žijí celý život z jedné písně, ale Miro jich má na rozdávání.“

Postupně se v Doupěti objeví generačně i žánrově pestrá řada hostů. „Pro mě je dobré, když si povídám s někým, koho znám, s kým jsem vystupoval, protože nás spojuje nějaké téma. Není to ale nezbytně nutná podmínka. Přivítám i hosty, které znám jen jako interprety. Takovými jsou třeba raper Marpo, zpěvačka Lenny nebo Albert Černý ze skupiny Lake Malawi,“ říká Miro Žbirka. Dalšími budou například Milan Lasica, Lenka Filipová, Jaroslav Svěcený, britský producent posledních dvou Žbirkových desek Rob Cass nebo Petr Marek ze skupiny Midi Lidi.

Natáčení pořadu probíhá v exkluzivních prostorách pražského klubu Doupě. „Když jsme to viděli poprvé, říkali jsme si, že nic podobného bychom asi nikde ve studiu nepostavili. Návštěvníci jsou velmi blízko muzikantům a díky tomu mají daleko větší zážitek. To se snažíme dostat i do kamer, aby to zažili i televizní diváci,“ uzavírá režisér Pavel Jandourek.

Ondrej Havelka a Miro Zbirka web

(Navštíveno 229krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články