MarZ: Jen tak si ulicí tančit

Rubrika:  Novinky, publikováno: 25.04.2024

Své již třetí album chystá kapela MarZ frontmanky Markéty Zdeňkové letos na podzim. Nyní z něj představuje píseň Jen tak, která inspiruje k tomu žít přítomným okamžikem. Živě ji můžete slyšet na koncertě v pražském klubu Varšava už 22. května.

Singl Jen tak, který vychází 24. dubna na streamovacích platformách, je další ze silných písní z pera Markéty Zdeňkové a hodí se do jarní nálady. Je o tom, že je dobré dovolit si dělat věci s lehkostí, bez přílišného přemítání a zabředávání do minulosti, prostě Jen tak. Lehkonohou píseň zpočátku aspirující na popovou rádiovku rozbíjí výrazné trombónové sólo Štěpána Janouška. Energický rytmus nese na křídlech kapela složená ze špičkových a skvěle sehraných muzikantů a nechá nás doletět až do pozitivně laděného závěru.

„Zajímalo by mě, jestli si někdy dopřejete dělat věci „jen tak”, aniž byste stokrát zvážili všechny možnosti – prostě s použitím intuice, od srdce, “ ptá se zpěvačka ve své výzvě na Instagramu, kde vyzývá fanoušky, aby jí o sobě natočili krátké video do stories. „Já dělám rozhodnutí často instinktivně a myslím, že je to dobré, ale někdy se mi stane, že posléze začnu o věci přemýšlet a znejišťovat sama sebe. Myslím, že stejně nikdy nemůžeme tušit, jak se věci vyvinou, a tak není třeba se stresovat tím, co by se mohlo stát, dřív než se to doopravdy stane,” dodává ve své osobní výpovědi o tom, jak odletěla do Brazílie na základě pozvání od cizinců na tramvajové zastávce.

Jméno MarZ není na české hudební scéně zcela neznámé, protože dvě alba – Na rozcestí (2017) a MarZ (2020) – a mnoho klubových i festivalových koncertů už má kapela za sebou. Z původně komorního dua se vyvinula pětičlenná kapela, která se letos chystá vydat další album. Jeho název ještě není zveřejněn, ale i mnohé další písně na něm se dotýkají tématu návratu k sobě, naslouchání vnitřnímu hlasu a pocitu. Zvukově se kapela tentokrát pustila oproti dřívějšku trochu více i do elektroniky, ale autentický zvuk MarZu, který posluchači znají z předchozích nahrávek, zůstává zachován. Album můžete podpořit koupí zajímavých cen na serveru  donio.cz v probíhající kampani.

(red)

Foto: Zuzana Bönish

 

 

(Navštíveno 33krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články