Lucerna bude patřit německým Die Ärzte

Rubrika:  Novinky, publikováno: 21.01.2019

Tříčlenná berlínská parta Die Ärzte vznikla v roce 1982 a za více, než 30 let učinkování na světových podiích získala renomé kapely s bláznivými a chaotickými koncerty. V Praze několikrát vystoupila před beznadějně vyprodanými kluby, tentokrát si však hodlají smlsnout na velké Lucerně, kam dorazí 17. května.

Die Ärzte se záhy stali v 80. letech díky německým cenzorům „ nejčastější kapelou na indexu“, hlavně kvůli svéráznému humoru a četným skandálům. V roce 1987 se Die Ärzte rozpadali. Paradoxně tou dobou byli legendou a jejich poslední turné na rozloučenou zaznamenalo fenomenální úspěch. A co víc – jejich „posmrtné“ koncertní trojalbum Nach uns die Sintflut se prodávalo mnohem lépe než alba předešlá (na videokazetě VHS zůstalo v hitparádě dalších osm let!).

V roce 1993 Farin Urlaub s bubeníkem Belou B. najímá svého kamaráda, basáka Roda a nahrávají comebackové album Die Bestie in Menschengestalt. Jen v roce 1994 měli Die Ärzte v německých hitparádách pět různých alb a znovu rozjetá hvězdná kariéra dál pokračovala, i když si dala už v našem miléniu šestiletou pauzu s výjimkou několika spektakulárních “Ärztivals“. Někdy se téhle partě říká „nejlepší kapela na světě!“ Nyní máte jedinečnou příležitost, abyste se dozvěděli proč…

Michal Straka

(Navštíveno 54krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články