Luboš Pospíšil připomene kulatiny reedicí LP i koncerty

Rubrika:  Novinky, publikováno: 27.08.2020

Rockový písničkář Luboš Pospíšil, jinak někdejší pěvecká opora C&K Vocalu a ještě déle úspěšný sólista, oslaví 6. září kulaté sedmdesátiny. Oslavám 28. srpna předchází reedice kultovního alba …a nestřílejte na milence (1986), které vychází v novém masteringu Oldřicha Slezáka na 180gramové LP desce. V září se mezi gratulanty připojí Česká televize, jež 12. 9. od 20:20 na programu ČT Art uvede v premiéře portrétní dokument 5P Luboše Pospíšila v režii Aleny Činčerové. V říjnu bude Luboš slavit s fanoušky, kapelou 5P i zajímavými hosty na speciálních „sedmdesátkových“ koncertech, konkrétně v brněnském Semilassu (7. 10.), ostravském Parníku (8. 10.) a pražském Lucerna Music Baru (13. a 14. 10., druhý koncert je už v tuto chvíli vyprodaný).

„Přípravě desky …a nestřílejte na milence předcházela velká změna v obsazení 5P. Větší část kapely odešla tzv. ‚za lepším‘. Důležitější bylo, že zůstal Bohouš Zatloukal, že nastoupila nová kvalitní rytmika a že navíc přišla skvělá nabídka ke spolupráci od skladatele a jedinečného instrumentalisty Petra Skoumala,“ vzpomíná Luboš Pospíšil na album, které je v jeho diskografii milníkem nejen kvůli skutečnosti, že jej nahrál přesně v polovině svého dosavadního života.

Deset skladeb s hudbou Luboše Pospíšila, Oty Petřiny, Petra Skoumala a Bohumila Zatloukala a texty Ladislava Kantora, Pavla Šruta i Oty Petřiny zafungovalo jako celek i jednotlivě. Řada písní se nenápadně stala hity s dlouhou výdrží, ať už je to namátkou Balada o několika papírovejch čertechSoukromá cesta do NikamMarilyn, GoodbyePíši vám, Karino nebo Dvě tváře: Jekyll a Hyde, která se na závěr reedovaného LP objevuje jako bonus v mladší nahrávce z roku 2002.

red

(Navštíveno 72krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články