Je vydání nového alba Arcade Fire na spadnutí?

Rubrika:  Novinky, publikováno: 19.05.2017

Pryč jsou doby, kdy bylo datum vydání každého významnějšího alba známé dlouho dopředu. Dnešní marketingové strategie však často počítají s momentem překvapení, ideálně ve spojení s nějakou nezvyklou promokampaní. Radiohead, Beyoncé, David Bowie, Jay Z, My Bloody Valentine… Ti všichni v minulosti využili metody překvapivého vydání nového alba. Server NME.com spekuluje, že by se k téhle společnosti záhy mohli přidat i Arcade Fire.

Členové kanadských indierockových gigantů zmiňují v rozhovorech připravované páté album kapely už delší dobu. Za pravděpodobné datum vydání desky přitom při různých příležitostech označili jaro letošního roku. Minulý víkend odehráli Arcade Fire tajný koncert ve svém domovském Montrealu, během něhož zaznělo hned šest zbrusu nových písní. Nicméně žádný záznam z koncertu neexistuje, neboť všichni účastníci museli při příchodu na místo konání odevzdat svůj telefon.

Poslední zveřejněnou písní kanadské skupiny tak zůstává lednový protitrumpovský song I Give You Power, ve kterém se Arcade Fire spojili se soulovou zpěvačkou Mavis Staples. “Žijeme v šílené době a je logické, že se z toho rodí hodně umění,” komentoval vydání skladby frontman Win Butler. Další dny by měly ukázat, jak moc jsou jeho slova prorocká. Počínaje vystoupením na festivalu Primavera Sound čeká Arcade Fire vydatná evropská šňůra. Bylo by jen logické, kdyby se na ni vydávali už s novým materiálem.

Martin Zoul

(Navštíveno 116krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Tagy



Související články