František Černý včera, dnes a zítra

Rubrika:  Novinky, publikováno: 27.12.2017

Šest křížků křížků se měla původně jmenovat sólovka zakládajícího člena skupiny Čechomor, ale nakonec dostala neméně aktuální název Franta 2017. Rozhovor z prosincového Rock’n’Allu se točil zčásti kolem albové novinky, ale došlo také na vzpomínání i plány na příští rok, který je v tuto chvíli už skoro za dveřmi.

Příští rok bude Čechomor slavit třicet let a nahrávat i nové album. Jaké bude?

Tohle moje sólové album je v podstatě předzvěst čechomorské desky, která ponese název Nadechnutí a bude natočena půl na půl s dechovkou. My už to máme připravené několik let, jen jsme hledali ty správné střelce a našli kapelu, které se jmenuje Kumpáni. Dechovku jsme v mládí asi všichni nenáviděli, právě proto teď tohle. (smích) Ovšem třeba dechovka na dědině, takoví ti strejcové, kteří si na nic nehráli, to bylo prima a docela mě to bavilo. Tak si to s Kumpánama zahrajeme třeba taky tak, anebo něco v balkánském duchu či jenom jednotlivé sekce, uvidíme. Máme krásné písničky a už se na to těšíme.

Vyrazíte s nimi i na turné?

Ano. A protože máme třicet let, tak bude velké. V tuto chvíli to nejspíš vypadá na „vlak tour“. Naložíme všechno na koleje, někam přijedeme naší mašinou Čechomorkou, tam to vybalíme a zahrajeme. Chceme to zachytit i na nějaký dokument. My už máme dvě „vlak tour“ za sebou, český a slovenský, a bylo to vždycky prima. Jde pochopitelně o komplikovanou věc, kterou nikdo neudělal, ale my máme radost z věcí, co se moc nedějou. Chtěli jsme původně turné na vodě, ale to by bylo ještě složitější.

z rozhovoru Leoše Kofroně, která najdete kompletní v prosincovém čísle Rock’n’Allu

(Navštíveno 134krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články