Dave Ellefson, bývalý basák Megadeth, zahraje v Kolíně

Rubrika:  Novinky, publikováno: 17.02.2023

Poprvé se svým sólovým projektem přijíždí do České republiky spoluzakladatel thrashmetalové legendy Megadeth a jeden z nejuznávanějších metalových baskytaristů Dave Ellefson. Vystoupí v kolínském Městském společenském domě už ve středu 22. února.

Ellefson byl spolu s Davem Mustainem zakládajícím členem, spoluautorem mnoha skladeb a nezdolným pilířem tohoto monstra, kde působil v letech 1983 až 2002. Poté se od skupiny odpojil a v následujících letech se objevoval ve formacích Temple Of Brutality, F5 nebo Killing Machine. Protože však stará láska nerezaví, vrátil se do mateřské kapely v roce 2010 a setrval zde až do loňského roku, kdy odchází podruhé. Nicméně v Megadeth má „odkrouceno“ dohromady 30 let, stovky mega koncertů po celém světě a tuhle éru provází spousta zlatých a platinových alb.

V roce 2021 zakládá Dave Ellefson vlastní projekt The Lucid a vystupuje v řadách heavymetalových Dieth. Mezitím pracuje na vlastních věcech pod hlavičkou Ellefson, spolupracuje na dalších projektech, natáčí skvělé album coververzí No Cover a tak dále. V současné době vychází album společného projektu s geniálním Jeffem Scottem Sotem. Zároveň získává ocenění Grammy jako metalový baskytarista roku.

Odložené evropské turné David Ellefson Bandu, kterého je součástí i vystoupení v Kolíně, je tedy plné očekávání a bezpochyby bude jedním z velkých heavymetalových svátků. Předpokládaná sestava je David Ellefson – baskytara, zpěv, Andrea Martongelli – kytara (Ellefson, Arthemis, Power Quest), Damiano Borgi – zpěv (Stage Of Reality) a Roberto Pirami – bicí (Blaze Bayley, Vinnie Moore). Večer otevře tuzemská metalová formace Metalcraft.

Začátek akce je ve 20 hodin a vstupenky na koncert jsou v obvyklých předprodejích.

ellefson_720x405

Michal Straka

(Navštíveno 188krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články