Burácející ukolébavky Roberta Planta

Rubrika:  Live / Novinky, publikováno: 21.08.2015

S malou rezervou se do roka a do dne po prvním vystoupení na Colours of Ostrava do České republiky vrátili ROBERT PLANT & THE SENSATIONAL SPACE SHIFTERS.

Letošní zastávkou (23.7.) byla  brněnská hala Rondo. Vloni do vydání alba Lullaby And… Ceaseless Roar zbývalo zhruba šest týdnů a hlavním lákadlem byl další, ještě trochu tajemný projekt zpěváka Led Zeppelin. Letos šlo o velký magnet, jehož stávající koncertní podobu na jaře zdokumentovala desetipalcová EP deska More Roar.

Playlist obsáhl jak předělávky klasických i současnějších čísel. Z někdejší zpěvákovy domovské kapely LED ZEPPELIN například Black Dog, The Rain Song nebo citace několika dalších v závěrečné medley s dominantním riffem Whola Lotta Love. Mladší repertoár zastupují skladby Rainbow, Turn It Up nebo Little Maggie. A samozřejmě nelze zapomínat ani na bluesový standard Spoonful od Howlin’ Wolfa.

Robert Plant

Energický rock si podával ruku s ostrovním folkem i ohlasy tradiční hudby ze severu Afriky. The Sensational Space Shifters opět překračovali rámec pouhé doprovodné skupiny, excelentní byl zvláště Judeh Camara, jehož jednostrunné housle riti přenášely posluchače na tržiště v marocké Marakéši; skvělí jsou i oba kytaristé Justin Adams a Skin Tyson.

Ochrannou známkou celé formace byl samozřejmě fenomenální vokál Roberta Planta, byť už nestoupal do stratosferických výšek jako za mlada, což měrou vrchovatou kompenzovala jeho vyzrálost. Frontman Led Zeppelin stále náleží do extratřídy světového rocku a na rozdíl od dlouhé řady svých generačních vrstevníků nikdy nežil jen z někdejší legendy.

Pavel Víšek

 

 

(Navštíveno 404krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články