Březnové SVĚŽENKY - Jack Garratt, Fat White Family a ROAM

Rubrika:  Novinky, publikováno: 04.03.2016

JACK GARRATT – Nový miláček popu

Někdy to člověk vezme za špatný konec. Jack Garratt si ve třinácti letech zahrál ve strojené soutěži Junior Eurovision. Neuspěl. Tehdy mu došlo, že pokud se jednou bude živit hudbou, tak pořádně a od srdce. Podařilo se a budoucnost tohoto multiinstrumentalisty vypadá víc než slibně. Očekávaný debut Phase vydal teprve ve druhé půlce února. Proč očekávaný? Tak zaprvé čtyřiadvacetiletý Garratt zaujal svým nadáním téměř všechny, kteří ho někdy viděli živě. Při koncertech zpívá, buší do bicích, hraje na kytaru, ovládá syntezátory… přičemž zastává až tři tyto činnosti najednou.

 

FAT WHITE FAMILY – Sofistikovaný hudební trolling

Anarchii lze do mainstreamu pašovat různými způsoby. Chumbawamba například balila svoje rebelské myšlenky do prudce popových melodií. Britská šestice Fat White Family na to jde podobně. Aby taky ne. Stejně jako dřívější anarchopopová superstar totiž pochází ze squatu, konkrétně z Peckhamu, jižního předměstí Londýna. Na rozdíl od anarchopopových filozofů ale neoslovuje za každou cenu středoproudého posluchače pomocí líbivých hitových háčků a neplní booklety alby mravoučnými statěmi plnými odkazů na další literaturu. Své indie písničky, které sám kytarista Saul Adamczewski neváhá označovat jako „songy na hraně“, nadívá třeskutými texty, u kterých se chtě nechtě musíte zastavit. Jak jinak označit baladu, kde Hitler pár vteřin před sebevraždou něžně vzpomíná na Goebbelse, nebo psychedelickou singlovku Whitest Boy On The Beach, kde si v klipu kapela přivodí skinheadský vlasový sestřih a pak pobíhá v maskáčích po doverských skalách?

 

ROAM – Invaze dravého mládí

Jsou mladí, cílevědomí a pomalu začínají dobývat hudební kluby nejen po celé Evropě. Britská formace ROAM patří v současné době mezi nejvíce zmiňované naděje poppunkové scény, jež během posledních let zažívá příval mladé krve. Čerstvě vydaný debut Backbone navíc dokazuje, že všechny superlativy jsou v tomto případě na místě. Příběh kapely, která vyrůstala na jménech jako jsou Sum 41 nebo Blink-182, se začal psát v roce 2012, kdy se pětice teenagerů po předchozích hudebních nezdarech rozhodla začít od nuly. Výrazněji se o ní ale začalo mluvit až na podzim roku 2013, kdy si ji pod svá křídla na koncertní turné vzali kolegové Neck Deep. Poté již vše vzalo rychlý spád a během několika měsíců ROAM jako teprve druhá kapela z Velké Británie podepsala smlouvu u americkému nezávislému labelu Hopeless Records. A zatím to vypadá, že podpora vydavatelství, které stojí za All Time Low či New Found Glory, funguje na jedničku…

Celé profily aktuálních svěženek si můžete přečíst v březnovém vydání časopisu Rock & All.

Vojtěch Tkáč, Pavel Zelinka, Jakub Poštolka

 

(Navštíveno 178krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Tagy



Související články