Artmosféra se připomíná novým EP a klipem

Rubrika:  Novinky, publikováno: 26.10.2023

O poprockové skupině Artmosféra, která má základnu v Lysé nad Labem, jsme v Rock & All psali již několikrát. V půlce září v pražském klubu Kamina Boat pokřtila své nové EP Odbila půl šestá a nyní měl premiéru i videoklip k titulní písni.

EP vzniklo pod producentským dohledem zkušeného Jana P. Muchowa, obsahuje celkem pět nových skladeb a bonus v podobě akustické verze jedné z nich – konkrétně písně Jizvám, kterou svým zajímavým sopránem obohatila zpěvačka Elizabeth Kopecká. Celý obsah minialba jako vždy kromě vyzrálého muzikantství všech členů souboru spojuje moderní sound a výrazné melodické nápady. Natáčelo se ve známém studiu Faust Records a ve studiu baskytaristy Milana Chlupa, zvuk měl na starosti ostřílený Derek Saxenmeyer a finální mastering proběhl v Londýně u Tima Debneyma.

Artmosféra existuje od roku 2011 (původně používala anglickou podobu svého názvu, tedy Artmosphere) a věnuje se výhradně vlastní tvorbě. Debutové album V zrcadlech vydala už rok po svém vzniku. Současné složení kromě už zmíněného Milana Chlupa tvoří Martin Blažek (zpěv, klávesy, kytara), Jiří Chmela (kytara) a Vít Blažek (bicí). Frontman a zároveň dvorní autor hudby Martin Blažek vyučuje na Pražské konzervatoři a patří k nejvýraznějším zástupcům nastupující skladatelské generace.

Petr Korál, foto archiv  Artmosféry

Artmosfera - natáčení videoklipu

(Navštíveno 80krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články