Američtí ALTER BRIDGE v červnu zválcují Prahu!

Rubrika:  Novinky, publikováno: 04.02.2017

Fanoušci americké rockové bandy ALTER BRIDGE se dočkali. Kapela, v jejímž čele stojí zpěvák Myles Kennedy, známý i jako hlas sólového projektu SLASHE, zahraje 14. června v pražském Foru Karlín.

Historie Alter Bridge se začala psát v roce 2004, krátce po rozpadu grungeových CREED. Kytarista Mark Tremonti, basák Brian Marshall a bubeník Scott Phillips se dali dohromady s Mylesem Kennedym a nová kapela byla na světě. Alter Bridge dokázali zaujmout už debutem One Day Remains, jenž vyšel v srpnu 2014 a na kterém se formace prezentovala zajímavou směskou hard rocku a metalu, což čtveřici vydrželo dodnes. Tvorba Alter Bridge je založená právě na rafinovaném alternativním zvuku kombinujícím i prvky blues a jazzu, a to díky Mylesovi, který před nástupem do Alter Bridge působil i v bluesových kapelách.

Za svou existenci stihla formace vydat pět nahrávek, přičemž ta poslední, nazvaná The Last Hero, spatřila světlo světa loni v říjnu. Kromě působení v Alter Bridge vešel frontman Myles Kennedy ve známost také dlouholetou spoluprací s legendárním Slashem, s nímž v roce 2015 vystoupil i v Praze. Do hlavního města České republiky se už podíval i kytarista a skladatel Mark Tremonti, který zde loni v květnu propagoval třetí desku svého úspěšného projektu TREMONTI s názvem Dust.

Vstupenky na červnovou hlasitou show Alter Bridge jsou již v prodeji, cena je 1.590 Kč a seženete je v síti Ticketpro.

Jakub Poštolka

(Navštíveno 218krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články