5 poznatků z koncertní premiéry AC/DC s Axlem Rosem

Rubrika:  Novinky, publikováno: 08.05.2016

Móresy Axla
Prý je nechal doma. K fanouškům byl uctivý, příjemný a jak uvádí list The Guardian, rozhodně se nepasoval do role roztleskávajícího frontmana, spíš byl v ústraní. A samotný koncert začal o pouhých PĚT (ano pět, 5, prostě PĚT) minut později, než byl avizován. Na letišti v Letňanech se tedy nocovat nebude! Rozhodně dobrá zpráva, která potěší především ty, co si už minimálně jednou čekání na zrzavého frontmana vytrpěli.

Výkon zpěváka
Báli se všichni a vlastně měli důvod. Axl Rose není zrovna persona, která by každým koncertem oslňovala, jeho výkony jsou často značně kolísavé – někdy perfektní, jindy absolutní dno. Ale zahraniční kritici se po premiéře v Lisabonu shodují  – Axl to zvládl! „Jeho hlas byl ve skvělé kondici,“ uvedl magazín Rolling Stone s tím, že Rose měl občas drobné problémy s novějším materiálem, naopak skladby z éry Bona Scotta mu prý sednou jako ulité a zvládá je bravurně. Nadšení sálá i z reportáže The Guardian, Axlův hlas je dle nich mistrovský a písně odzpíval bravurně.

Zpěv ze židle
Dalo se to čekat, Axl si během prvního vystoupení s Guns N’ Roses zlomil kost v nártu a podobně jako vloni Dave Grohl, zpívá z křesla, židle, trůnu – nazývejte to, jak chcete. Občas je to až vtipný pohled, jak se Rose na židli vrtí a snaží se poskakovat, až je možná škoda, že není pojízdná. Na druhou stranu, po všech slavných  Axlovo pádech na pódiu a z pódia – turné by mohlo skončit předčasně. Každopádně imobilní frontman se prý mezi přídavky přesouval po svých, takže snad brzy zvládne celý koncert ve stoje.

Fungující celek
Konfety, svíjející se Angus, energický Angus, kvílející Axl. AC/DC prý jako celek fungují na pódiu skvěle. Dle prvních reakcí, které jsou veskrze nadšené, je letošní turné formace velkým překvapením, kterému stoprocentní dojem v Portugalsku zkazilo jen počasí a právě sedící frontman. I když z křišťálové koule si nikdo o budoucnosti Briana Johnsona věštit netroufne, tato koncertní šnůra prý AC/DC rozhodně ostudu dělat nebude, naopak jí zvěstují, že se stane jedním z koncertních taháků letošního roku.

Setlist
Samozřejmě se dá čekat, že se skupina nezavděčí všem, určitě by mohla z některých desek vytáhnout skryté klenoty, jinde vymést pavučiny a zahrát některé písně po letech (jako teď například Riff Raff nebo Rock ‘n’ Roll Damnation), každopádně výběr skladeb na turné je dostatečně reprezentativní, posuďte sami: Rock or Bust, Shoot to Thrill, Hell Ain’t a Bad Place to Be, Back in Black, Got Some Rock & Roll Thunder, Dirty Deeds Done Dirt Cheap, Rock ‘n’ Roll Damnation, Thunderstruck, High Voltage, Rock ‘n’ Roll Train, Hells Bells, Given the Dog a Bone, Sin City. You Shook Me All Night Long, Shot Down in Flames, Have a Drink on Me, T.N.T., Whole Lotta Rosie, Let There Be Rock, Highway to Hell, Riff Raff, For Those About to Rock (We Salute You).

Milan Říský

(Navštíveno 6 856krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články