FOTO, LIVE: Jožin z bažin a Metallica

Rubrika:  Live, publikováno: 03.04.2018

Po čtyřech letech zavítala metalová legenda Metallica opět do Česka, tentokrát v rámci evropského turné Worldwired, jinak součásti celosvětového turné na podporu aktuálního alba Hardwired…to Self-Destruct.

Přivezla sebou navíc speciální pódium ve tvaru kosočtverce umístěné ve středu plochy a nad ním zavěšené kostky, které v průběhu večera sjížděly a zase vyjížděly, sloužily coby promítací plochy i držáky reflektorů a pomáhaly vytvářet skutečně působivé vizuální efekty. Stejně jako využití miniaturních svítících dronů, vytvářejících obrazce nad hlavami kapely. Nechyběly pochopitelně ani obligátní pyroefekty, takže oko si opravdu přišlo na své. Vystoupení odstartovalo již tradiční intro Morriconeho L’Estasi Dell’oro – The Ecstasy of Gold z filmu Il Buono Il Brutto Il Cattivo a připravilo publikum k výbuchu hned v úvodní Hardwired. A vystoupení se už nezastavilo. Pálilo se především, jak již úvod naznačil, z aktuálního alba, zaznělo celkem sedm pecek (krom úvodní například Atlas, Rise!, Dream No More, Moth Into Flame, Spit Out the Bone).

Jako překvapení či bonbónek pro fanoušky na každé štaci ve skladbě Halo on Fire vkládají baskytarista Metallicy Robert Trujillo a kytarista Kirk Hammett v rámci sóla i skladbu místního interpreta (v Německu Scorpions, v Itálii Vasco Rossi atd..). A tak zažila vysočanská aréna možná ještě bizarnější zážitek než druhdy Lady Dance při vpravdě bizarní prezentaci v ruské verzi pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Publikum Mládkova Jožina z bažin ale naštěstí poznalo a k Trujillově „svahilštině“ se i přidalo a tak práškovací letadlo dolétlo bezpečně na základnu.

Metallica toto turné pojímá tak, že úvod a závěr vystoupení hraje všude stejně, zbytek pokaždé mění. V Praze tak chyběla sice Fade To Black, ale zaznělo po třech peckách z Master Of Puppets a „Černého alba“ a nechyběla ani Am I Evil? od Diamond Head. Metallica opět ukázala svou nestárnoucí sílu a publikum si večírek náramně užilo.

Foto a text: Michal Straka

(Navštíveno 1 553krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články