THE POODLES (SWE) – Prisma Fall Tour 2018

Rubrika:  Nenechte si ujít, publikováno: 10.09.2018

16.09.2018 – Praha, Klub Nová Chmelnice

Švédská rock´n´rollová seznace THE POODLES přijíždí ke svému prvnímu samostatnému vystoupení v České republice. Zahrají u nás sice již podruhé, nicméně jejich první zastávka (a převelice úspěšná) byla v rámci festivalu Basinfire Fest 2014.

The Poodles jsou zpět s novým albem Prisma, které vyšlo 26. ledna 2018.

Sedmé řadové album, které skupina nahrála s pomocí švédského producenta Dina Medanhodzice, oslovuje nejenom staré fanoušky kapely, ale už si našlo cestu k mnoha úplně novým posluchačům. Prostě čistokrevný rock´n´roll!

22549671_10155751390759929_1219823498601716241_n

The Poodles vznikli na podzim 2005 a o šest měsíců později se zúčastnili švédské části Eurovision Song Contest, což znamenalo veliký průlom v rodném Švédsku. Debutové album Metal Will Stand Tall vychází krátce potom ve Švédsku, Japonsku a Rusku. Vyšplhalo se na špičku švédské hitparády a první singl Night Of Passion byl zlatý už po třech týdnech od vydání a kromě toho, že časem dostal i platinový status, byl po celé tři týdny nejstahovanější skladbou.

Během roku 2006 skupina absolvovala více než 100 koncertů ve Švédsku a v lednu 2007 vychází debutové album i v celé Evropě u AFM Records. Na to konto vyrážejí na první evropské turné společně s Hammerfall a Krokus, v jehož rámci během třicet pěti dnů absolvují 31 koncertů v osmnácti zemích.

Druhé album na sebe nedalo dlouho čekat a Sweet Trade vychází v září 2007 v celé Evropě, Rusku a Japonsku. Singl Streets Of Fire z alba se stává dvojnásobně platinovým. Krátce po vydání vyrážejí na další evropskou šňůru, tenkrát ve společnosti švýcarských Gotthard. Výsledkem je 17 vyprodaných koncertů. Něco neuvěřitelného pro kapelu, která zatím existovala jen dva a půl roku.

Koncem jara 2008, kdy se podruhé úspěšně objevila v přehlídce Eurovize, přijímá skupina nabídku na vytvoření oficiální švédské skladby pro Olympijské hry v Pekingu 2008. Výsledkem je skladba Raise The Banner, která okamžitě šplhá na špici švédského žebříčku. Ještě v témže roce si kapela zahraje na slavném festivalu Sweden Rock Festival před desetitisícovým davem fanoušků. Poté odjíždějí na turné čítají 30 koncertů po celém Švédsku a dva německé festivaly.

Jejich třetí album již míchá legendární Mike Fraser, který pomáhal spoluvytvářet alba Aerosmith,  AC/DC, Led Zeppelin nebo Whitesnake. Mats Valentin, velice nadaný švédský producent a skladatel se spolu s kapelou podepisují pod albový počin Clash Of Elements. Ten vychází 20. května 2009 a obsahuje mj. singl One Out Of Ten z Top 10 a otevírá novou etapu v dějinách skupiny. Nikoho tedy nepřekvapí, že vydání alba podpoří velké turné, kdy The Poodles navštíví 29 evropských měst a vystoupí na velkých festivalech jako Graspop nebo Rockstad. 

V srpnu 2010 uzavírají smlouvu s vydavatelstvím Frontiers Records a v listopadu téhož roku vychází živé album a DVD.

Nové řadové album Performocracy vychází celosvětově 15. dubna 2011 a hned v prvním týdnu po vydání dosedá na špičku švédského žebříčku. Album opět produkoval Mats Valentin, závěrečný mix byl však tentokrát svěřen zkušenému Tobias Lindellovi (Europe, Mustach). V roce 2013 následuje další řadovka Tour de Force a mezitím skupina neustále koncertuje. Natáčí také hymnu pro švédský hokejový tým a ačkoli je nazpívaná v mateřském jazyce, je velmi vřele přijata i v ostatních zemích.

V průběhu nahrávání a přípravy dalšího alba Devil In The Details odchází baskytarista Pontus Egberg do skupiny Kinga Diamonda, aby ho brzy nahradil talentovaný Johan Flodkvist. Album vychází v březnu 2015, tentokrát na značce Gain Music, kde jsou smluvně vázané příbuzné skupiny jako Hardcore Superstar nebo Mustach. Na této značce vyšlo i nejnovější album Prisma a skupina opět neúnavně cestuje. Na jaře to bylo třeba Japonsko a v září, konečně poprvé na samostatném koncertu, i Česká republika v rámci podzimního Prisma Fall Tour 2018.

Long Live Rock´n´Roll!

poodles

Sestava:

Jacob Samuel    zpěv

Rob Marcello    kytara

Germain  Leth    basa

Christian Lundquist    bicí

https://www.facebook.com/events/2118468278168412/ 

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=Q-CWKfOG_Mk 

Michal Straka

(Navštíveno 191krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články