RED-NOSE

Rubrika:  Recenze, publikováno: 18.08.2018
RED-NOSE

Titul: Stereo..

Vydavatel: Vlastní náklad

Total time: 47:12

Žánr: Rock

Hodnocení alba

Neuvěřitelná 24letá mezera vězí mezi vydáním prvního alba havlíčkobrodské skupiny Red-Nose … dej si … (1994) a recenzovaným následovníkem. Mezitím soubor zrealizoval ještě demo-CD Valetol (1997) a v roce 2003 se nad ním zavřela hladina historie, z níž se nečekaně vynořil až vloni. (Bubeník Jan Jaško si v mezičase vyzkoušel i profesionální hudební kariéru coby člen doprovodné kapely Anety Langerové.)

Stereo.. (v názvu jsou opravdu dvě tečky, nikoliv tři) přináší v podstatě „jen“ obyčejné rockové písničky. Konkrétněji vzato: písničky nikterak objevitelské, nijak zvlášť výjimečné či specificky znějící. Jejich předností je však právě ona obyčejnost. Jinými slovy nenucená melodičnost, tu elegance (jasná hitovka Byt a klid) a jinde zase přiměřená syrovost – a k tomu navíc nápadité, s češtinou si hrající texty, většinou se zajímavým a neotřelým „spodním myšlenkovým proudem“. I když někdy Red-Nose přece jen zabřednou do šedi průměrnosti, což se týká především písně Láska.

Jako bonus se na CD objevují i dvě nahrávky vytažené již z debutu, konkrétně Lysohlávky a mimořádně chytlavá Kamila, která i na dnešních koncertech Red-Nose zabírá u publika asi nejvíc. Skupinu svým způsobem usvědčují z toho, že její tvorba se za ty roky zas tak moc, respektive nějak zásadně, neposunula, což je ale na druhou stranu vlastně dobře.

3/5

Petr Korál

(Navštíveno 402krát, z toho 1krát dnes)
0